Země vína, zámků a moře, to je slunná Francie

vydáno 06.09. 2013 • Francie • zobrazeno 2262x

Francie je jedna z největších zemí v Evropě. Kdo by neznal specifickou atmosféru Paříže, uličky Montmartru či Latinskou čtvrť nebo vykřičený bulvár Moulin Rouge. Francie je však ještě mnohem víc. Zastavte se v poklidné Provence, která je provoněná vůní koření, pokochejte se krásou zámků na řece Loiře, navštivte kraje dobrého vína a gurmánských zážitků jako třeba Champagne, Burgundsko nebo Bordeaux. Milovníky kultury potěší filmový festival v Cannes. Nové síly načerpáte na jiskrných plážích Azurového pobřeží. Lyžaři neopomenou navštívit Savojské Alpy. Perlou Francie je pak ostrov Korsika s překrásnou přírodou.

Jak cestovat po Francii?

Francie je vyspělou zemí s výbornou základnou pro cestování. Letecké spojení má s mnoha zeměmi i kontinenty. Nejvýznamnějším dopravním uzlem je hlavní město Paříž. Zde najdete dvě mezinárodní letiště. K dalším důležitým bodům patří Bordeaux, Lille, Lyon, Nice a Toulouse. Francouzi jsou pyšní na bleskurychlé vlakové spojení TGV s Evropou. Dále jsou k dispozici trajekty a síť dálnic. Přes kanál La Manche můžete použít trajekt nebo využít Eurotunel. V hlavním městě je k dispozicí metro, městská hromadná doprava či taxi. Po Francii doporučujeme za dopravní prostředek využít síť linkových autobusů, vlaky nebo si půjčit automobil. Vinařské stezky neváhejte projet na kole. Je to nezapomenutelný zážitek.

Oblasti Francie.

Francie má více než 60 milionů obyvatel. Krásy Francie ročně přijíždí obdivovat přes 75 milionů návštěvníků. Největším městem Francie je Paříž, za kterou následuje Lyon a Marseille. K nejdelším řekám se počítá Loira, Seina, Garonna a Rhona. Oficiálně se země skládá z 22 oblastí. K turisticky nejzajímavějším a nejatraktivnějším místům a krajům patří Azurové pobřeží, Bretaň, Bordeaux, Cannes, Marseille, Paříž a Versailles. Po Francii můžete cestovat po celý rok. Pokud se chcete vyhnout davům v přímořských letoviscích Azurového pobřeží a přeplněným plážím, pak zvolte pobyt mimo sezónu. Své kouzlo má jižní Francie jak na jaře, tak i na podzim.

Jací jsou Francouzi a Francie?

Francouzi považují svou zemi za pozemskou perlu. Nutno říci, že jistě mají pravdu. Miliony návštěvníků ročně jim dávají za pravdu.Gurmáni oceňují dobré jídlo a proslulé víno. Francouzská literatura, umění, architektura a kultura potěší každého intelektuála. Milovníci přírody budou obdivovat hory, moře i úrodné nížiny. Francie je krajinou náhorních plošin, úrodné zemědělské půdy, najdete i tradiční vesničky a světem protřelé městské bulváry. Regiony Francie jsou velmi rozmanité. V každém z nich najdete trochu jinou Francii. Bretaň je proslulá velkou námořnickou historií, horkokrevná a smyslná Paříž nabízí nekonečnou zábavu i procházky pitoreskními uličkami a obdivování módních skříní světoznámých návrhářů.

Rušná města a tradiční vesničky.

Velký rozdíl je mezi kosmopolitními francouzskými městy a poklidnými tradičními vesničkami na jihu země, kde panuje prostý venkovský životní styl. Každý kraj má své nezaměnitelné kouzlo, kterým Vás dostane. Francouzi, kteří žijí ve velkých městech, často prchají na letní prázdniny právě na venkov nebo zde tráví poklidné stáří. Kdysi umírající vesničky v Provence se postupně mění na prázdninová sídla zámožných Francouzů nebo na stylové domky umělců, kteří ze hledají svou inspiraci. Kultura je ve Francii velmi ceněna. Spisovatelé a umělci se těší velké vážnosti. Francie financuje mnohá kulturní střediska, která se nebojí v umění experimentovat a přinášet nové podněty. Francouzi ve městech stále někam spěchají. Snad právě proto jsou tolik oblíbená francouzská bistra, kde se rychle a přitom velmi dobře najíte. Avšak i přes shon Francouzi stále zůstávají věhlasnými labužníky. Pokud mají čas, dokážou si jídlo náležitě užít.

Putování za umělci a kulturou.

Váš pobyt ve Francii může být přímo prošpikován francouzskou kulturou a historií. Francie umělce vždy inspirovala. V 19. století byla francouzská krajina oblíbeným námětem malířů. Mezi nejslavnější malíře patří kupříkladu Gustav Courbet nebo Paul Signac. Ze slavných francouzských spisovatelů nesmíme zapomenout na Victora Huga nebo Moliéra. Pojeďte navštívit kraj, který učaroval jak slavným umělcům, tak i obyčejným lidem. Milovníky architektury zaujmou slavné katedrály, lidová architektura, hrady a zámky. Francie se pyšní nádhernými románskými a gotickými stavbami. Země ošlehaná stopami velkých světových dějin stojí za více než jedno vidění. Francie je láska na celý život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Francie'
Tipy na jiné články