Vyberte si pro cestu správné pojištění

vydáno 31.10. 2015 • Tipy a rady • zobrazeno 1669x

Ještě než vyrazíte na cestu, měli byste si sjednat řádné cestovní pojištění. Faktem je, že stále mnoho lidí cestovní pojištění podceňuje anebo při jeho výběru chybuje. Poradíme, co musíte při výběru zvážit i s tím, jak na nákupu ušetřit a přitom mít jistotu kvalitní pojistky.

Léčebné výlohy a jejich výše

Nejdůležitější složkou cestovního pojištění jsou léčebné výlohy. Vyjadřují sumu, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události uhradí. Za pojistnou událost se v případě cestovního pojištění považuje například:

  • ošetření lékařem
  • hospitalizace v nemocnici
  • převoz do nemocnice
  • převoz zpět do České republiky
  • ošetření u zubaře atd.

Běžné cestovní pojištění má léčebné výlohy ve výši okolo 2 500 000 Kč. Je ale lepší, pokud se léčebné výlohy pohybují okolo 5 000 000 Kč. Cenově se takové pojistky liší jen o několik korun. 

Výhodnější i pro vás bude, když pojistka bude zahrnovat úrazové pojištění a případně i další připojištění jako je připojištění zavazadel (vztahuje se na jejich ztrátu, zpožděni i poničení) či pojištění odpovědnosti (více o něm zde). Pokud víte, že budete na cestě v zahraničí sportovat, měli byste si zřídit i připojištění pro danou sportovní aktivitu. Jestliže vyrážíte na dovolenou s cestovní kanceláří, zajímejte se i o připojištění pro storno zájezdu. Přehled o cenách pro jednotlivé položky pojištění udávají tyto tarify pro cestovní pojištění.

Výhodnější ceny čekají na internetu

Cestovní pojištění je možné sjednat na pobočce pojišťovny, cenově výhodnější ale bývají cestovní pojištění on-line. V tomto případě nabízí mnohé pojišťovny slevy, a to až ve výši 20% či různé bonusy jako je připojištění zavazadel zdarma apod. Sjednání online je i časovou úsporou – pojistku vyřídíte za několik minut.

Jak se chovat při problémech?

Pokud se na cestách dostanete do problémů, měli byste neprodleně kontaktovat pojišťovnu a řídit se jejími pokyny. Pojišťovna vám například může určit lékaře, který váš ošetří apod. Problém je, že pokud byste se neřídili pokyny pojišťovny, nemusela by za vás výlohy zaplatit. Číslo na asistenční službu proto mějte vždy při sobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články