Tradiční thajská masáž

vydáno 05.09. 2013 • Thajsko • zobrazeno 1927x

V západním světě se už velmi jednoduše setkáme s druhy thajských masáží, které jsou podstatně odlišné od těch klasických. Jsou založeny na komplexním masírování celými částmi těla. Mohou to být ruce, palce, celá předloktí, kolena, chodidla. Možná se vám to zdá trochu děsivé, ale tyto masáže mají blahodárné účinky. Tato technika totiž vyvíjí dostatečný tlak na různé body, tzv. meridiány, které uvolňují různé části celého těla.

Podstatou této masáže je také tzv. pasivní jóga, která spočívá v různém ohýbání a přelamování pro rovnoměrné rozložení energie. Také se vám dostane úlevy od bolestech zad či svalové hmoty. V podstatě se thajské masáže řadí mezi moderní metody fyzioterapie.

Tradiční thajská masáž

V Thajsku se učí masírovat už od mala. Pokud zájem přetrvává i v dospělosti, je velice jednoduché jít různé techniky a druhy léčitelství přímo studovat. Thajci využívají masáže především k regeneraci ale i k prevenci onemocnění. Thajská masáž by měla optimálně trvat dvě hodiny, ale jsou nabízeny masáže i hodinové. Jedinečnost těchto uvolňovacích metod je i příjemné prostředí, uklidňující hudba, takto známe tyto masáže např. u nás v Evropě. Také si můžeme vybrat, co přesně po masérovi budeme chtít. V nabídce je masáž celého těla nebo jeho částí, s olejem či bez něj. Velmi oblíbené jsou masáže krční páteře nebo chodidel. Mnozí považují thajské masáže za nepříjemné a přehnaně tvrdé, jelikož to občas trochu zabolí. Ovšem to je spíše způsobeno naší dlouhodobě zanedbanou péčí o naše tělo a různým namáháním zad, ať už z manuální práce či sezení u obrazovky.

Pokud byste chtěli absolvovat thajskou masáž při svých cestách v této zemi, určitě dbejte na dobrý výběr společnosti. Za masáž byste neměli zaplatit více jak 300 B/hodina. Rozhodně se neřiďte pravidlem, čím dražší, tím lepší. V tomto případě tomu tak nemusí být. V hotelech a různých fitness centrech bývají masáže na přijatelné úrovni. Ideální je si předem zjistit nějaké informace či tipy a doporučení na kvalitní masážní centra v oblasti, kam pojedete.

Thajská škola masáží

Thajské masáže mají dlouholetou tradici. Vyvíjely se několik staletí a všechny účinné praktiky, nasbírané během této dlouhé cesty, se dnes uplatňují v tradičních školách a také předávají dál. Pokud byste se chtěli stát profíkem, nejlépe uděláte, když navštívíte Školu tradičního léčení a masážní chrám Pho Thai. Zde vás naučí těm nejvzácnějším technikám. Doba kurzů se přizpůsobuje zájemcům. Pro ty začínající jsou zde např. desetidenní nebo patnáctidenní kurzy, pro ty otrlejší nadšence jsou zde až tříleté studijní programy, které mimo jiné nabízejí i rostlinné léčitelství. Pokud chcete ale jen kvalitní levnou masáž od pravých Thajců, jste také na tom správném místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Thajsko'
Tipy na jiné články