Španělsko

vydáno 05.09. 2013 • Španělsko • zobrazeno 2724x

Země býčích zápasů, tak je nazývané Španělsko, tedy Španělské království. Zabírá značnou část Pyrenejského poloostrova. Turisté jezdí do Španělska na jaře, v létě, ale také i na podzim. Na jaře, díky velkému množství přírodních i historických krás. V létě turisty přitahují nádherné pláže Středozemního moře. Milovníky romantiky osloví slunný podzim na Andalusii.

Do Španělska můžete jet autem, autobusem, letadlem nebo vlakem. Doporučovaná je cesta letedlem.  ČSA provozuje celkem 7x týdně přímé lety do Barcelony či Madridu. Během turistické sezóny se najdou i cenově výhodné charterové lety. Pokud se rozhodnete pro cestu autobusem, pak 3x týdně z Prahy do Španělska jezdí linky Eurolines. Co se týče vlaku, přímé spojení z České republiky do Španělska neexistuje. Pokud chcete jet automobilem, musíte brát na ohled, že je Španělsko dost vzdálené. Proto je dobré, aby vůz měl dobrý technický stav.

Španělsko nabízí různé druhy ubytování, např. penziony a hotely, turistické paradory, apartmány a bungalovy, mládežnické ubytovny, kempy nebo ubytování na venkově.  Co se týče penzionů nebo hotelů, nejlevnější dvojlůžkový pokoj se pohybuje od 18 eur. Státní hotelová zařízení, to jsou turistické paradory. Nacházejí se v historických budovách. V současnosti se ve Španělsku nachází osmdesát šest turistických paradorů.  Apartmány a bungalovy bývají jedno až tři ložnicové s obývacím pokojem a kuchyňkou. Pronájem je možný pouze na sedm dnů a ceny se mění podle sezóny. Celkem 191 mládežnických ubytoven spravuje Španělská organizace INJUVE ve spolupráci s jednotlivými regiony.  Pokoje jsou především vícelůžkové a jednoduše zařízené. Cena se pohybuje kolem 10 eur. Ve Španělsku najdete jak jednoduché, tak i velmi luxusní kempy, jejichž cena záleží na kvalitě. Mezi poslední ubytovaní, které je ve Španělsku k dispozici, je ubytování na venkově. Jedná se o ubytování na statcích a venkovských usedlostech. Informace o tomto ubytování naleznete v místních turistických informačních kancelářích.

Spoustu historických památek najdete v hlavním městě Madridu, dále také v Barceloně a Toledu.

V Barceloně je hlavní turisticky nejnavštěvovanější třída La rambla. Začíná od pobřeží moře, kde můžete shlédnout Kolumbův sloup (Mirador de Colom), dále protíná gotickou čtvrť (Barri Gotic) i arabskou čtvrť (El Raval) a končí na Plaza de Catalunya, tedy na hlavním barcelonském náměstí.  Mezi největší v Evropě patří barcelonské akvárium. Nejen pro děti, ale i pro dospělé je to nezvyklý zážitek. Vstup pro dospělé stojí 20 euro. Další dominantou města je mrakodrap Torre Agbar. Ve čtvrti Poble Nou se nachází olympijská vesnička, která je plná moderních staveb.

Madrid je hlavní město Španělska. Ovšem jeho historie zaniká, jelikož v posledních letech se zde rozrůstá mnoho mrakodrapů a modernizuje se infrastruktura.  Znakem města je socha medvěda, která se nachází ve středu Madridu a to na náměstí Puberta del son. Další známé náměstí je Plaza Mayor, který je symbolem města. Náměstí je plné památek i historických objektů. V Madridu se rozkládá nespočetně mnoho parků, jako např. Parque del Buen Retiro a Casa de Campo. Obrazy malířů jako je Rubens, Goya či Valasquez, naleznete v Museo del Prado. Desetkrát větší než Buckinghamský palác je Královský palác (Palacio Real), který je využíván pouze k reprezentačním účelům a to současným králem Juanem Carlose I.

Příznivci horské turistiky a talayotské kultury, i ti, kteří si chtějí jen odpočinout k moři, mohou zavítat na baleárské ostrovy. Především na Ibizu, Mallorcu, Menorcu či Formenteru.

Největší z Baleárksých ostrovů je Mallorca.  Město kontrastů, kde se střídají historické památky s moderními stavby, je Palma. Dejte si pozor na kapsáře a drobné zlodějíčky, které se zde vyskytujou. Západně od centra Palmy se nachází město Hrad Bellver, které slouží jako panovnické místo. Luxusní jachty a soukromé lodičky můžete najít asi 2km směrem na jih od města Alcúdia v přístavu Puerto D'Alcúdia. Velkolepou podívanou zažijete návštěvou jeskyně de Campanet. Náštěvné hodiny této jeskyně jsou od 10-19 hodiny.

Nejen krásné města můžeme vidět ve Španělsku, ale také olivovníky, vavříny a dračí stromy. Dračí stromy jsou typické tím, že se z jejich krásně červených pryskyřic, vyráběli laky. Také zde můžete najít jedinou žijící opici v Evropě, Makaka Magota.

Turisté prožijí nezapomenutelné zážitky hlavně o svátcích. Mezi nejslavnější patří karneval. Valencijský karneval Las Fallas začíná 19. března a jde především o pálení čarodějnic. Španělsko je hlavně známé býčími zápasy, které se konají 7. července. Pořádnou zábavu můžete zažít ve valencijském Buňolu, kde si nenechte ujít rajčatovou bitvu (La Tomatina) a to poslední srpnovou neděli.

Španělsko je zajímavá exotická země a určitě stojí za to ji navštívit a poznat její kulturu i přírodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Španělsko'
Tipy na jiné články