Sharm El Sheikh - turistická perla sinajského poloostrova

vydáno 06.09. 2013 • Egypt • zobrazeno 2112x

Sharm El Sheikh je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Egyptě. Nachází se na jižním cípu Sinajského poloostrova a jako většina přímořských měst v Egyptě byl i Sharm El Sheikh původně rybářskou vesničkou. Je znám jako Město Míru, díky velkému počtu mírových konferencí, které se zde konaly.

Sharm El Sheikh nabízí svým návštěvníkům velké množství hotelů od jedoduchých až po ty nejluxusnější, nádhernou přírodu, pláže, průzračně čisté moře, spousty obchodů, restaurací, kaváren i bohaté sportovní zázemí s tenisovými kurty a golfovým hřištěm.

Sharm El Sheikh je tou správnou volbou pro milovníky potápění i šnorchlování. Pobřeží Rudého moře je vyhledávané potápěči z celého světa. Velké množství korálových útesů i úplně blízko u pobřeží láká jak začátečníky tak i zkušené profesionály. K vidění pod hladinou moře je přibližně 1000 druhů ryb a 250 různých korálových útesů. Mnoho hotelových středisek má své pláže situované hned vedle útesů, takže stačí nasadit brýle a šnorchl a zajímavá podívaná se nabízí i ne příliš zdatným plavcům. Není to však jen potápění, které nabízí toto přímořské letovisko. Pláže vyzívají i k jiným sportovním aktivitám, jako je windsurfing, para-plachtění, kanoistika a jiné vodní sporty.

Centrem celého letoviska je Naama Bay. Tato několik kilometrů vzdálená zátoka se postupně rozvíjí ve vlastní město. Najdete zde nádherné pláže a nejluxusnější hotely, které nezklamou ani nejnáročnějšího návštěvníka. Je to rozsáhlé turistické centrum s pobřežní promenádou, která je vyhledávaným místem večerní i noční zábavy a také nakupování s tradičním smlouváním v místních obchůdcích. Téměř na každém kroku máte možnost ochutnat známou vodní dýmku, jejíž příjemné aroma vám bude připomínat, že se nacházíte v orientu.  Zároveň je zde sít luxusních restaurací včetně golfového hřiště, které nabízí kurzy pro začátečníky.

Pokud chcete svoji dovolenou strávit trochu aktivněji, určitě si vyberete z velké nabídky výletů. Je to například výlet ke klášteru svaté Kateřiny. Vyjíždí se v brzkých ranních hodinách. Tento klášter je jednou z nejslavnějších staveb byzantské říše. Máte možnost si prohlédnout klášterní muzeum, které uchovává ručně psané texty z počátku křesťanství. Pokud si vyberete Barevný kaňon a Nuweibu, pojedete jeepem přibližně 2,5 hodiny do pouště, která se nazývá Barevný kaňon. Procházka na místě je spojená s výstupy na skály. Oběd je nabídnut ve městě Nuweiba a pokračuje se k místu nazývaném Laguna. Zde můžete relaxovat a šnorchlovat. Abou Galom - na toto snad nejkrásnější místo určené ke šnorchlování vás zavezou jeepy přes poušť. Oběd pro vás připraví beduíni a na stolech vám nebudou chybět ani čerstvé ryby. Po obědě vás čeká projížďka na velbloudech k místu zvaném Modrá díra. Zbytek dne strávíte ve městě Dahab.

Další možností jak si ještě více zpříjemnit chvíle vaší dovolené jsou výlety do pouštní safari. Tyto cesty můžete podniknout buď na velbloudech nebo jeepy. Podíváte se doprostřed pouště, můžete se projet na čtyřkolkách, vidět překrásný mangrovníkový háj, okouzlující západ slunce a nechat se pohostit beduíny v jejich stanu. Také si můžete si prohlédnout barevný podmořský svět ze skleněného dna ponorky. Tento způsob je nejpohodlnější možnost, jak na vlastní oči spatřit pestrou floru a faunu úchvatného podmořského světa. Mezi další nabídku patří také výlety lodí spojené se šnorchlováním, koupáním či jen příjemným lenošením na palubě lodi.

Sharm El Sheikh není jen přímořské letovisko, nacházejí se zde i sirné lázně, které léčí všechny druhy revmatických i kožních onemocnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Egypt'
Tipy na jiné články