Senec

vydáno 03.04. 2013 • Slovensko • zobrazeno 1421x

Přemýšlíte, kde byste si nejlépe odpočinuli od starostí všedních dnů? Máte rádi vodu? Podívejte se na Slovensko, konkrétně do Sence. Čeká tu na vás velmi pěkný aquapark a wellness středisko.

Základní údaje o Senci

Senec představuje okresní slovenské město, které najdete v Bratislavském kraji. Rozkládá se na ploše 38,714 km2 a žije zde přes 15 000 obyvatel. Bratislava je od Sence vzdálená cca 25 km. Rozkládá se na rozhraní Podunajské roviny a pahorkatiny. Pohoří Malé Karpaty je odtud vzdálené 15 km. 

Částmi města jsou Senec-město, Svatý Martin, Červený Majer, Horný Dvor a Slunečná jezera.

Z vodstva si jmenujme především turisticky oblíbená Sluneční jezera. Z dalších vodních ploch je to Hluboké jezero a Stříbrné jezero.

Senec: Co vyhledávají turisté

Turisté do Sence směřují především za zdejším aquaparkem. Je velký, kvalitní a má svým návštěvníkům co nabídnout. Najdete tu osm bazénů. V létě si tu dokonce užijete třináct bazénů.

Teplota vody je tu v rozmezí od 28 do 38oC. Bazény jsou návštěvníkům k dispozici po celý rok. Aquapark Senec nabízí svým turistům všechny možné vodní atrakce. Najdete tu různé tobogány, skluzavky, ale také vodní trysky, masážní hlavice, protiproud, vzduchový gejzír atd.

Rádi si užíváte saunu? Součástí aquaparku je také saunový svět mající dva typy saun, ale také perličkové bazény s různými druhy masážemi. Zde si odpočine nejen vaše tělo, ale i mysl.

Chcete si zahrát plážový volejbal či se věnovat jinému sportu? Máte příležitost. Budete-li si chtít oddechnout a dát si něco dobrého k jídlu, jsou tu pro vás různé bufety, koktejl bary a restaurace. 

Své si tu užijí i malé děti. Využít můžete dětského koutku, dětského hřiště a dalších atrakcí. Čekají tu na vás rovněž různé wellness programy.

Senec: Památky

Máte rádi historické a kulturní památky? I těch si v Senci a jeho okolí užijete dostatek. Jmenujme si alespoň některé. Jsou jimi renesanční stavba Tureckého domu z šestnáctého stolení, Římskokatolický kostel sv. Mikuláše vybudovaný v gotickém stylu, synagoga z roku 1907, renesanční stavba Pranýř, Socha sv. Urbana, Městský úřad, Evangelický kostel, Barokní měšťanský dům, Dům smutku (konec 19. století), Hrobka Poórovcov (neorománská stavba) atd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Slovensko'
Tipy na jiné články