Relax na Kanárských ostrovech

vydáno 06.09. 2013 • Španělsko • zobrazeno 2217x

Blankytně modré nebe, svěží vzduch a krásná dovolená. To vše a mnohem více svým návštěvníkům nabízí Kanárské ostrovy. Zde strávené přímo luxusní prázdniny provází také řada nepříjemností. Ještě předtím, než si v cestovní kanceláři zarezervujete let na Kanárské ostrovy, měli byste vědět, že patří k velmi oblíbené světové destinaci. Proto vás musíme upozornit, že místní pláže budou pravděpodobně přeplněné lidmi a všude po okolí bude rozeseté velké množství apartmánů a hotelů. Na druhou stranu se „Kanáry“ skládají ze sedmi výjimečných ostrovů (La Palma, El Hierro, La Gomera, Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote), na kterých každý návštěvník určitě najde to, co hledá.

Kolik je hodin?

Když dorazíte na Kanárské ostrovy, co nejdříve si nařiďte hodinky na správný tamní čas. To znamená, že na vašich hodinkách bude o hodinu méně než doma v České republice. Není to sice tak významný časový posun, ale počítat se s ním musím.

Spálíme se?

Co se týče síly sluníčka, pak si dávejte hodně velký pozor a opalujte se s mírou. Mějte na paměti, že Afrika je blízko, a proto budou sluneční paprsky zrádné. Noste vždy u sebe kvalitní opalovací krém. Dejte čokoládové pokožce načas, abyste domů nejeli se samými puchýřky či sloupávající se kůží. Nejbezpečnější slunění je do 13. a od 16. hodiny.

Potřebujeme policii

Pokud se náhodou stane, že se vám například z pláže ztratí osobní věci, nejspíš to budete chtít ohlásit na policii. Na Kanárských ostrovech existují tři policejní složky : státní police, městská policie a národní garda. Tito ochránci vám velmi ochotně pomohou. Dejte si však pozor na dopravní přestupky za volantem. Tehdy jsou přísní a nekompromisní. Jak se vyvarovat případné krádeži? Nenechávejte příliš na očích kamery či fotoaparáty a na pláže choďte jen s malým finančním obnosem.

Kde se ubytovat

  Kanárské ostrovy jsou po celém světě známé svou nabídkou luxusního ubytování. Nejrozšířenější jsou pochopitelně hotely, ve kterých můžete nalézt například i tenisové kurty či další zábavní programy. Ale pozor. Než se ubytujete, ověřte si, zda-li jsou tyto služby započítané v ceně bydlení nebo si za ně musíte zvlášť zaplatit.

Pokud zrovna netoužíte po luxusu, doporučujeme místní apartmány. Najdete v nich kuchyňku, pokoje na spaní a toaletu. Jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Ubytovat se můžete také v tzv. Paradorech. Ty jsou sice typické pro Španělsko, ale najdete je i zde. Okouzlí určitě toho, kdo má rád pobyt v prostředí klášterů, hradů či jiných historických budov. Jejich nespornou výhodou je nejkrásnější výhled do širokého okolí.

Na Kanárských ostrovech můžete vyhledávat i kempy. S jejich nalezením si ale budete muset dát trochu práce. Obchodníci totiž předpokládají, že na ostrovy přijedou spíše pohodlní návštěvníci. Pokud toužíte po tomto dobrodružství, zjistěte si, jaké jsou podmínky stanování na vybraném ostrově. Pro romantické duše je jako stvořené ubytování na venkovních sídlech. Zde si určitě odpočinete od hluku velkoměst. I to má ale své nevýhody – veškerá zábava a ruch vám bude poněkud vzdálen. Někde do nejbližšího města jezdí hromadná doprava, jinde si budete muset vypůjčit automobil.

Kam za zábavou

Pokud vás nebaví jen ležet na pláži a opalovat se, určitě využijete bohaté nabídky atrakcí nejrůznějšího typu. Na Kanárských ostrovech se můžete směle nakupovat či se sportovně vyžít, například hrát tennis, golf, rybařit, projet se na jachtě či si zaplatit potápěčský kurz. Večer se ostrovy rozsvítí neonovými nápisy, ponoří se do tónů příjemné hudby a vy tak v příjemné atmosféře můžete navštívit bary, diskotéky, kasina či jen posedět v tamní hospodě.

Čím se najíme

Místní speciality najdete ve vnitrozemí. Na pobřeží můžete ochutnat různá jídla ze všech koutů světa. Pokrmy se na Kanárských ostrovech skládají hlavně z ryb, masa, rýže nebo kukuřice. Vegetariáni z místního jídla nemusí mít vůbec strach. Většina restaurací totiž připravuje i bezmasé chody. Ochutnejte například Ropa vieja, což je jídlo z cizrny, cibule, rajčat a opečených brambor nebo Morena frita, která představuje speciálně upravenou rybu.

Kam na výlet

Ostrov La Palma místní přezdívají jako La Isla Bonita (krásný ostrov). Nejen milovníci nádherné přírody zde mohou nalézt sopku La Caldera de Taburiente či kráter La Cumbrecita a Roque de los Muchachos. Při pohledu na tyto zázraky se vám bude tajit dech a zároveň si uvědomíte, jakou sílu má příroda. Nejmenší kanárský ostrov El Hierro nabízí také skutečné skvosty. Za návštěvu určitě stojí hlavní město Valverde či záliv El Golfo. Do národního parku můžete zavítat na ostrově Tenerife. Zde také naleznete unikátní strom Dračinec.

Kanárské ostrovy nabízí spoustu zajímavých výletů a podívaných. Stačí si jen vybrat, které fyzicky a hlavně časově zvládnete. Nadšeni budete určitě z místní přírody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Španělsko'
Tipy na jiné články