Rakousko

vydáno 05.09. 2013 • Rakousko • zobrazeno 2147x

Země v srdci Evropy je nejen Česko, ale i Rakousko. Tato země se může pyšnit romantickými horskými údolími, jezery, malebnými městy a hlavně alpskými štíty. Pokud chcete relaxovat u jezera, projít se po turistických vesničkách nebo si dostatečně zasportovat, pak tedy určitě neváhejte a jeďte se podívat do Rakouska.

Jelikož Rakousko je naše sousední země, dopravit se sem je tedy velice snadné. Může jet autem, autobusem, vlakem či letadlem. Pokud pojedete autem, dbejte na dopravní předpisy, protože pokuty jsou vysoké. Musíte si zakoupit dálniční známku, která na 10 dní stojí 8 eur, na dva měsíce 22 eur, na rok vás dálniční známka vyjde na 70 eur. Existuje mnoho autobusových společností, které jezdí do Rakouska. Jízdenka z Prahy či Brna do Vídně, Lince či Salzburgu činí zpravidla okolo 700kč. Na velmi dobré úrovni jsou vlakové spoje do Rakouska. Cesta z Prahy do Vídně stojí 593kč a z Brna 297kč. Děti do šesti let mohou jet bezplatně a děti do 15-ti let za poloviční cenu. Vlaková doprava je výhodná hlavně díky skupinovým, víkendovým či rodinným slevám. Do Rakouska se můžeme dopravit i letecky. Z Prahy do Vídně denně letí 5 letů. Cena je různá, můžete sehnat letenku od 2000kč (bez poplatků). Lze i sehnat levnější letenky, ale pouze při rychlém jednání. Pokud budete mít málo štěstí, můžete narazit i na letenku v hodnotě 15 000kč.

V Rakousku najdete mnoho možností ubytování, např. Hotely a penziony, ubytování na privátě, kempy, mládežnické ubytovny nebo na statku.  Určitě zaručený servis vám poskytnou hotely a penziony. Musíte počítat s tím, že ve větších městech jsou ceny pokojů vyšší. V horských střediscích některé penziony nabízí ubytování v apartmánu bez stravy, ale pokoje jsou vybaveny svou vlastní kuchyňkou. V Rakousku se najde spousta soukromých pronajímatelů, kde můžete poznat domácí atmosféru a vřelou pohostinnost. Uprostřed přírody, ale i v okolí měst nejdete sít kempů. Existují jak prosté ale i luxusní se širokým vybavením. Další možné ubytování je v mládežnických ubytovnách, ale musíte vlastnit členský průkaz národního mládežnického svazu. Ubytování je levné a prosté. Stálé více oblíbeným se stává dovolená na statku. Jezdí sem převážně rodiny s dětmi. Zažijete zde domácí atmosféru a spojení přírody s venkovem. V horských salaších je možné si vlastnoručně vyrobit sýr původní technikou či upéct domácí pečivo.

Hlavní město Vídeň patří k velkým zdrojům zábavy a relaxu. Zajímavým místem ve Vídni je známy zábavný park Prater. Dominantou parku je obří kolo-Riesenhrad, ale je zde i obrovské množství jiných adrenalinových atrakcích. Největší palácový komplex ve Vídni je zámek Schönbrunn. Zámek lemuje krásný Francouzský Park. Dříve to bylosídlo Marie Terezie a Františka Josefa I. V komplexu se nachází nejstarší zoologická zahrada na světě, ale i muzeum kočárů z doby habsburské monarchie. Druhým největším palácovým komplexem je zámek Belveder. Dělí se na soustavu dvou budov: Horní a dolní Belveder a mezi nimi leží zámecká zahrada. Pokud budete ve Vídni, měli byste spatřit i zámek Hofburg, který v dnešní době slouží jako sídlo rakouského prezidenta i jako komplex muzeí. Určitě také stojí za to navštívit rakouskou radnici- Rathaus. V noci je krásně prosvícený a ozdobený květinami.

Určitě také stojí za to navštívit město Salzburg. Mezi nejkrásnější, nejdivočejší a nejhlubší soutěsky v Alpách patří Liechtensteinklamm. Po mostech a můstcích uchycených na skále, přes žebříky a tunely jdete cestou nad divokou vařící vodou. Na konci cesty se ocitnete před 50 m vysokým vodopádem. Za tento neobvyklý zážitek zaplatíte 3,5 euro. V Salzburgu se nachází i jiné nádherné vodopády, jako jsou Krimmelské vodopády. Vodopády jsou nejvyšší v Evropě a čtvrté nejvyšší na světě. Vstup k vodopádům stojí 1,5 euro. Jedno z nejkrásnějších míst Evropy jsou Solné komory, které naleznete nejen v Salzburgu ale i v Horním Rakousku a Štýrsku. Solná komora byla zařazena do seznamu UNESCO.

Je opravdu mnoho míst co vám Rakousko může nabídnout. Neměli byste zapomenout také navštívit hrad Hardegg, který leží v Podyjí v Dolním Rakousku. V zimě si určitě jeďte zalyžovat do Innsburcku, kde se dvakrát konali zimní olympijské hry. Pokud chcete zažít adrenalin, zajeďte si do lyžařského ráje v Alpách. V zillertalských Alpách se nachází nejprudší sjezdovka v Rakousku, Harakiri. Pro snowboardisty je zde unikátní 600 metrů dlouhá nájezdová rampa, Stairway to Heaven. V Pitztalu se zase nachází jeden z nejnáročnějších a nejdelších ledopádů světa, zvaný Big Ben.

Rakousko je naše sousední země a přitom je strašně rozdílná. Zajímavá příroda, starobylé hrady a zámky, překrásné jezera, řeky, hory a historie mocných šlechtických rodů to vše můžete v Rakousku nalézt. Turisté si zde jezdí odpočnout, ale i zasportovat např. cyklistikou nebo pěší turistikou. Proto neváhejte a navštivte tuto zemi, kde se budete cítit jako doma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rakousko'
    Tipy na jiné články