Provincie Saraburi

vydáno 05.09. 2013 • Thajsko • zobrazeno 1983x

Provincie Saraburi leží ve středním Thajsku asi 100 km od Bangkoku. Ačkoli bývá střední Thajsko přehlíženo turisty, kteří mají rovnou namířeno k mořským plážím na jih, tato provincie láká cestovatele na krásné prostředí a spoustu zajímavých chrámů a  historických nalezišť. Převládají v ní nížiny, které se postupem k severu mění v hornaté krajiny. Protéká jí řeka Pa Sak, která se v městě Ayuttaya vlévá do řeky Chao Phraya.

Za přírodou

Co se týká živých přírodních atrakcí, určitě navštivte Krokodýlí farmu a Zoo poblíž Phra Phutthachai. Za zmínku stojí i národní park Khao Samlan, který leží asi 16 km od města Saraburi. Jeho nejvyšší vrchol Khao Songklong nabízí úžasný výhled na město Saraburi. Stejně jako v jiných oblastech Thajska, i tady najdete krásnou přírodu s malebnými údolími a lesnatými kopci. V parku naleznete dva typy dětných pralesů, listnatého a smíšeného, které jsou útočištěm mnoha druhů savců a ptáků, např. opic, krůt, jelenů nebo divokých vepřů. Sem tam narazíte na libozvučné vodopády jako např. Tonraksai, Samlan, Rai Kuakma Sap Makha, Krok-Iwoe či Phohindat, ovšem hlavním cílem návštěvy bývá Památník japonským vojákům padlých během 2. světové války.

Aby té přírody nebylo málo, můžete navštívit i Botanický park Phu Khae asi 17 km od Saraburi. V parku se nachází několik druhů rostlin domácího i zámořského původu, které se zde nejen šlechtí, ale i studují.

Turistické zajímavosti

Saraburi je plná různých atrakcí a zajímavých staveb. Ve sloupovém pavilonu chrámu Saladaeng se nabízí k vidění krásná socha Budhy (Phra Phutthaniraro Khantarai), kterou věnoval lidu sám král Ráma IX. Nedaleko národního parku najdete červený obrys stojícího Buddhy, nazývaný Phra Phutthachai. Výjimečné na tomto úkazu je, že tento obrys byl vytvořen vodou stékající z útesů. Zhruba 22 km od města Saraburi můžete navštívit unikátní jeskyni Siwilai, kterou najdete v prostorách chrámu Tham Siwilai. Uvnitř jsou k vidění nádherné krápníkové útvary i Buddhova socha Phra Phutthannwarat.

V provincii Saraburi můžete navštívit další zajímavá místa. Např. ve městě Khitkhin najdete pozůstatky z Khmérského období. Dochovaly se převážně hliněné náspy, na jednom z nichž sedí Buddha. Zajímavostí je také Phra Phutthabat Noi, což je Buddhova stopa hluboko v zemi stejnojmenného chrámu.

Nedaleko najdete také útes Phasadet, který navštívil král Ráma V. se svou manželkou. Jako důkaz návštěvy, napsali vlastní monogramy na útes. Otrlejší turisté si mohou zkusit raftovat na řece Pasak. Řeku lemují skalnaté hřebeny hor a také malá jezírka včetně krásné přírody. Při vysokých teplotách je řeka ideální na koupání či rybolov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Thajsko'
Tipy na jiné články