Provincie Krabi

vydáno 05.09. 2013 • Thajsko • zobrazeno 1986x

Provincie Krabi patří mezi vyhledávanější destinace v Thajsku. Celá tato část leží přímo na Andamanském pobřeží, které nabízí písčité pláže a především odpočinek na slunci. Podél pobřeží a dokonce i uprostřed řeky se tyčí nádherné vápencové útesy, obohaceny o překrásnou přírodu lákají horolezce z celého světa.

Kam na dovolenou?

Pokud vás láká tato představa, vybíráte to správné místo. Kolem pobřeží provincie Krabi je pro vás připraveno k odpočinku asi 150 pláží u krásného čistého moře, které spadá do Národní mořské rezervace. Nejvyhledávanější pláží je Ao Nang, nejvíce podobná západnímu světu, kde najdete vhodné ubytování i v nižší cenové relaci. Taktéž jsou oblíbené Rai Leh či Tham Phra Nang. Pro kombinaci lezení a odpočinku je ideální Ton Sai. Ovšem pozor, na mnohé krásné vysoké útesy se dostanete pouze z moře.

Kolem pláží se tyčí zelené ostrovy, které bývají přímo turistickou destinací. Např. ostrov Ko Phi-Phi Don nebo Ko Lanta. Dokola proplouvají výletní lodě, no zcela pohádková představa. Ovšem nutno podotknout, že tyto okouzlující podmínky najdete v Krabi převážně mezi prosincem a březnem, kdy ubytovací kapacity praskají ve švech. Úspěšnější budete možná mezi červnem a listopadem, ovšem období dešťů v celém Thajsku nezná mezí.

Lákavé výjimečné ostrovy

Ostrovy u pobřeží Krabi mají svou dlouholetou minulost. Krásná příroda, rozmanitost tvarů a různé jeskyně byly útočištěm asijských pirátů. V dnešní době tam můžeme vidět i novodobé piráty, kteří kradou části ostrovů pro obchodní účely. Výstavby hotelů a domů převažují na ostrovech Phi-phi Don, poda, Bubu, Po, Bilek, Kamyai a Kluang. V Andamanském moři najdeme asi 130 takových ostrovů. Pokryté krásnou zelení, kouzelnými vodopády s křišťálovou vodou a s převážně poklidnými místy. Není se čemu divit, když každoročně navštíví tuto destinaci asi 2 miliony lidí z celého světa. Ovšem i zde najdeme ostrovy, které nepatří mezi ty vyhledávané a tím jsou výjimečné. Takovým je např. Siboya, malý ostrov, který si stále žije po svém.

Oblíbeným navštěvovaným místem je Národní park Than Bokkhorani poblíž stejnojmenného jezera. Najdeme v něm nejrůznější tropické rostliny či svatyni Chao Pho To Yuan-To Chong a otisk Buddhovy nohy.

Hornaté vnitrozemí

Vnitrozemí této jižní provincie je převážně hornaté. Pohoří Phanom Bencha nabízí k vidění nevídané druhy zvířat a stále nová místa, které v minulosti nebyly dostupné. Taktéž se můžete podívat do rozrostlých tropických lesů, ovšem doporučuje se pouze s průvodcem. 

Město Krabi

Hlavní městem této provincie je město Krabi, ležící 1000 km od Bangkoku a 180 km od Phuketu. Je to menší městečko se zhruba 20 tisíci obyvateli. Vzhledem k tomu, že se nachází ve vnitrozemí, turisté jím pouze projíždějí. Proto také nabízí velmi dobré ceny a příjemné prostředí. Někteří tu zůstávají, využívají skvělé restaurace a levné ubytování a na oblíbené pláže pouze dojíždějí. V podstatě se zbaví někdy nepříjemného turismu. Krabi ovšem nenabízí jen dobré ceny, ale i městské noční trhy, kde si můžete zakoupit thajské speciality či čerstvé tropické ovoce. Také si můžete o víkendech zatančit v místních barech či kavárnách a nechat se okouzlit výjimečnou atmosférou tohoto malebného městečka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Thajsko'
Tipy na jiné články