Poznejte krásy kanadského Toronta

vydáno 06.09. 2013 • Kanada • zobrazeno 2294x

V případě, že se dáme do popisování Toronta, pak očekávejte, že budeme používat samé superlativy jako třeba největší, nejnavštěvovanější atd.  Bez nich to prostě není možné. Tak zaprvé je Toronto tím největším (a musíme dodat, že suverénně) městem v Kanadě. Bydlí tu více než tři miliony obyvatel. Stejně tak se můžete seznámit i s názvem GTA, tedy Great Toronto Area, což označuje celou metropolitní oblast. Tu obývá přes osm milionů obyvatel. Budeme ve výčtu prvenství pokračovat dále. Takže, Toronto patří jednoznačně k  nejnavštěvovanějším městům, a pro návštěvníky tedy znamená nejoblíbenější místo. To můžeme s klidným svědomím prohlásit o celé ontarijské oblasti. Zde tvoří Toronto centrum. Co se týče veškerých měst v Kanadě, naleznete v Torontu největší množství mrakodrapů a výškových budov. Při důkladném počítání dospějete k číslu většímu než 2000.

Během prohlížení pohlednice, či reklamního poutače za účelem návštěvy tohoto města, uvidíte určitě břehy velkého jezera, na kterém se Toronto nachází. Jmenuje se Ontario. Velmi pozoruhodné je i samotné pojmenování města. To plyne z indiánského názvu „tkaronto“. V překladu to znamená místo, kde rostou stromy přímo z vody. Jezero Ontario v mnoha případech ovlivňuje charakter města. Toronto bylo založeno teprve na začátku 19. století, řadí se tedy k docela mladým městům a původně se jmenovalo York. Svůj nynější název dostalo již po uplynutí třiceti let. Celkový nádech a prostředí města napovídají, že jde o klasické velkoměsto. Jeho obyvatelé stále někam spěchají, čtvrtě jsou moderní a v centru potkáte davy turistů. Ovšem i tak je Toronto pořád nádherným a ideálním městem, jež stojí za to navštívit. Občané Toronta poté v mnoha ohledech nezapřou svůj malinko konzervativní britský původ.

Ještě chvíli se budeme zabývat čistě užitečnými informacemi. Přesuneme se k počasí, což je velmi důležité. V Torontu je totiž trochu jiné. Lidé obecně vnímají Kanadu jako chladné místo, v případě Toronta to tak úplně neplatí. Toronto se může právem chlubit až tropickým podnebím v létě, zima tu je celkem mírná. Sněhu napadne sice hodně, ale teploty neklesají moc pod bod mrazu. Když byste se chtěli vyhnout přeplněnému centru, navrhujeme vám navštívit Toronto v září, či v podzimních měsících. Jednak je stálé teplé počasí, a jednak tu nenarazíte na tolik turistů. Během sezóny se jich tu vystřídá více než 3,5 milionu. Do města se dopravíte velice lehce díky mezinárodnímu letišti. Ovšem v něm to už bude kapku náročnější. Torontu se bohužel nevyhýbají typické dopravní zácpy. Z toho důvodu se tu v posledních letech staví rozsáhlá síť cyklostezek. Z letiště je nejlepší použít autobusy. Ty auta někdy na obchvatech pouští.

Pomalu se dostáváme k největším dominantním stavbám tohoto města. Ty Torontu může tiše závidět celý zbytek Kanady. A co se každému z vás vybaví, když uslyší jméno kanadského města Toronto? Samozřejmě jako první vás napadne slavná CN Tower, která byla až do roku 2008 nejvyšší stavbou na světě. Přesně měří 553,3 metru a nahoru se dostanete pomocí proskleného výtahu. Nahoře objevíte nejen nádherný výhled na celé město, ale i luxusní restaurace a mnoho dalších atrakcí. Toronto nabízí skvělé vyžití i pro děti. Na své si hlavně přijdou v Ontario Science Centre, kde si můžou spoustu exponátů vyzkoušet, většinou jsou zaměřené na zvířata, dále tu mohou najít i uměle vytvořené tornádo a další spoustu interaktivních atrakcí jako třeba IMAX atd. Rozhodně se vám vyplatí vzdálit se 25 kilometrů od centra města na sever. Zde se nachází proslulý zábavní park Canada Wonderland. A co nesmíme zapomenout zmínit, že je Toronto městem hokeje. Zdejší klub se jmenuje Toronto Maple Leafs. Pro hokejové fanoušky proto doporučujeme navštívit hokejovou síň slávy (Hockey Hall of Fame), největším lákadlem tu je originál Stanleyova pohár, tzv. Stanley Cup. Atraktivní je také největší hokejový stadion ve městě, a sice Rogers Centre s otevírací střechou. Ten stojí takřka ihned vedle CN Tower.

Když byste se chtěli podívat i jinam než do centra, můžete navštívit několik národnostně rozmanitých čtvrtí v okolí. Patří k nim čínská, ruská, indická, thajská… s také velmi krásným prostředím. Tou asi nejnavštěvovanější je hned ta první, China Town, ve které se dá z celkem z jasných důvodů výborně nakupovat. Zároveň má Toronto jednu z největších zoologických zahrad na světě. Pyšní se asi pěti tisíci zvířaty a také celou řadou zajímavých muzeí. Jestli se řadíte mezi otužilce, zkuste se vykoupat v Ontariu na některé z mnoha pláží. V žádném případě neočekáváme, že se v této krásné kanadské metropoli budete nudit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Kanada'
Tipy na jiné články