Phuket

vydáno 12.08. 2014 • Thajsko • zobrazeno 1765x

Phuket představuje ostrov v Andamanském moři. Zároveň jde o provincii, která se nachází v jihozápadním Thajsku. Rozloha ostrova činí 543 km2. Žije zde přes 280 000 obyvatel. Phuket se dělí na 3 oblasti: Meang Phuket, Kathu a Thalang. Na ostrově mají status města pouze hlavní město Phuket a Pa Tong.

Pláže

Na ostrově Phuket jsou četné pláže a kolem nich oblíbená turistická letoviska, ve kterých si můžete vychutnat krásnou dovolenou u moře. Většina turistických středisek najdete v západní části ostrova.

Nejznámější a nejoblíbenější zdejší pláží je Patong Beach. Jde o písečnou pláž dlouhou 3 km. Můžete se zde věnovat celé řadě aktivit. Najdete tu mnoho restaurací a dalších podniků a máte-li rádi bujarý noční život, čeká tu na vás.

Oblíbená je i pláž Karon Beach, která se nachází nedaleko Patong Beach. Je tu také Kata Beach. Jde o příjemnou  pláž s klidnou vodou. To se však mění v době monzunů, během které se nedoporučuje plavání v moři, ale za to je voda ideální na surfing.

Na Phuketu jsou i další pláže. Jsou jimi např. Nai Yang Beach, Kamala Beach, Kata Noi Beach, Surin Beach, Ao Sane Beach, cape Panwa, Pansea Beach...

Zajímavá místa

A kam se podívat, přestanou-li vás bavit pláže a lenošení u vody? Najdete tu mnohá zajímavá místa. Na ukázku si uveďme alespoň tyto:

Wat Chalong

Tento chrám se nachází cca 8 km za městem. Najdete tu sochu Luang Por Cham. Tento člověk pomohl porazit čínské povstalce roku 1876. Jde o nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově.

Khao Rang

Khao Rang představuje horu, kterou najdete severovýchodně od města Phuket. Odměnou za cestu sem vám bude nádherný výhled na město a na jižní část ostrova. Na vrcholu hory si prohlédněte bronzovou sochu Phraa Ratsada Nupradit. Můžete si tu zajít do některé ze zdejších restaurací, nebo si udělat piknik na louce.

Akvárium na Phuketu

Máte rádi podmořský svět? Navštivte Akvárium na Phuketu, ve kterém uvidíte více než 100 druhů mořských živočichů. Akvárium najedete na jihovýchodě ostrova, konkrétně na mysu Panwa.

Thajská vesnice a farma orchidejí

Chcete si přiblížit thajské tance, ruční řemesla, kulturu a další věci ze života Thajců? Navštivte thajskou vesnici. Nejbližší vesnice je vzdálená od centra města Phuket pouhé 3 km. Prohlédnete si tu kromě jiného i nádherné orchideje.

Mys Phrom Thep

Mys Phrom Thep představuje pevninu vystupující do moře. Vytváří jižní výčnělek Phuketu. Je to nádherné místo. Mys má vysoký útes a nachází se tu nádherný palmový háj. Voda je zde smaragdově zelená a můžete tu vidět opravdu působivé západy slunce. Užijte se trochu romantiky na mysu Phrom Thep.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Thajsko'
Tipy na jiné články