Nízkonákladové letenky

vydáno 06.09. 2013 • Tipy a rady • zobrazeno 2094x

V poslední době se stalo téměř běžnou záležitostí cestovat po světě letecky. Dřív pro nás vcelku drahá záležitost se během několika málo posledních let stala mnohdy tou nejlvenější možností jak vycestovat na dovolenou či prodloužený víkend do zahraničí. Ty tam jsou doby, kdy si lidé zařizovali dovolenou už v lednu, aby je vyšla co nejlevněji. Dnes funguje vše zcela naopak, to vše díky nově vzniklým nízkorozpočtovým leteckým společnostem, které nabízí letenky do celého světa za doslova směšnou částku.

Mezi nejznámější společnost tohoto druhu dnes určitě patří např. Click4Sky. K tomu, abyste si mohli objednat letenku u této společnosti stačí mít doma připojení na internet (nebo si zajít do internetove kavárny přes ulici) a zadat webovou adresu společnosti. Do příslušné tabulky, jež se objeví hned na úvodní stránce, stačí zadat datum odletu a cíl, kam máte namířeno. Samozřejmě je tu vždy možnost koupě zpáteční letenky, u níž stačí zadat naopak datum příletu. Po kratičké době se vám na monitoru objeví lety, které nejvíce vyhovují vašemu přání. Lety jsou uspořádány podle cenových relací - od těch cenově a časově nejvýhodnějších až po ty méně vyhovující. V tuto chvíli už záleží pouze na zákazníkovi, jaký druh letu zvolí. Může se stát, že  zadané datum zpátečního letu je bohužel již obsazené, to ovšem nebrání tomu zvolit jiný možný let, či dokonce i jinou společnost, která  mnohdy nabídne překvapivě levnější a  výhodnější možnost odletu a příletu – i taková jsou kritéria při výběru té nejlevnější letenky prostřednictvím internetu.

Pokud zákazník najde let, který mu vyhovuje ohledně termínu i po finanční stránce, cesta k objednání letenky je velmi jednoduchá - stačí vyplnit velmi jednoduchý a přehledný formulář, který je automaticky zpracován přímo na internetu a je součástí závazné objednávky každé letenky. Po zadání  jména, telefonu a e-mailu, si v dolní části této registrace stačí už jen vybrat způsob uhrazení letenky. Ve většině případech dává každá společnost na výběr z několika druhů platebních karet, které se používají po celém světě. Mimo internetové platby je možné letenku zakoupit i telefonicky (všechny společnosti mají vlastní zákaznickou linku, na které je možné si letenku objednat), nebo přímo osobně na přepážce a v kanceláři dané společnosti.

Jako příklad velmi výhodných cenových relací může být např. cena zpáteční letenky z Prahy do Londýna, jejíž cena včetně veškerých poplatků vyjde na pouhých 2 780,- CZK. Kromě  Click4Sky jsou dnes velmi populární i další společnosti jako  Ryanair, Smartwings, či zcela nově založená Wizzair. V cenových relacích všech společností panují jen nepatrné rozdíly a občas se liší i rozdílnou nabídkou destinací. Většinou se ale zaměřují na  nejvíce turisticky frekventované státy a města.

A v čem konkrétně vlastně spočívá obrovská cenová výhoda oproti jiným společnostem? V čem jsou výše jmenované společnosti „nízkorozpočtové“?

Prvním faktorem je  už samotná objednávka, která probíhá většinou přes internet – tato možnost ušetří peníze i čas jak zákazníka, tak i samotné společnosti a výše administrativních poplatků se tím sníží na minimum. Společnosti si dále zakládají na přiměřené výši dalších  administrativních poplatků včetně nastandardních služeb. Bezpapírové letenky, využití byť levných, ale velmi snadno dostupných letišť a jiné úsporné formy těchto splečností umožňují všem občanům dopravit se na dovolenou či za známými pohodlně a za velmi přijatelnou cenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články