Nepodceňujte výběr správné cestovní pojistky

vydáno 26.05. 2016 • Tipy a rady • zobrazeno 2665x

Mnoho lidí dělá při cestě do zahraničí tu chybu, že si sjednaní první cestovní pojistku, která se jim namane. V tomto ohledu je to ale velkým problémem, jelikož ne vždy může být takové cestovní pojištění do zahraničí skutečně to správné. Je proto dobré myslet hlavně na to, že bychom neměli podceňovat výběr naší pojistky. Podíváme se proto, jak provést srovnání cestovního pojištění, abychom získali skutečně takovou ochranu, jaká je třeba. Ve všem nám jistě pomůže i web Porovnej24.cz, který je pro nás ideálním výchozím bodem. A to nejenom ve chvíli, kdy hledáme nejlevnější cestovní pojištění.

Myslete na to, jakou ochranu pojištění nabízí

V první řadě bychom měli při výběru myslet na to, co vlastně daná pojistka může nabídnout. Jako základ je dnes považováno pojištění léčebných výloh. Získáme tak jistotu, že jsou hrazeny všechny lékařské zákroky. Není to však jediná možnost, jelikož když sjednáme cestovní pojištění online, můžeme samozřejmě získat třeba i ochranu našich zavazadel, nebo můžeme pojistit i naši odpovědnost za škody. Také je dobré myslet na charakter cesty. Příkladem je určitě cestovní pojištění na hory, které už může být spojeno třeba s adrenalinovými, stejně jako může být spojeno třeba také s rizikovými sporty. I na to je dobré hledět.

Cílová země i pojistné limity

Jak může naše pojištění vypadat, to již víme. Nyní je dobré zaměřit se i na cílovou zemi. I ta je důležitá, jelikož pojistka bude platit pouze v ní. Za tímto účelem rozlišujeme cestovní pojištění do EU, stejně jako cestovní pojištění mimo EU. Dále ale hledíme i na výše pojistných limitů. Jedná se o částky, které se vztahují k pojistné ochraně. Čím, jsou vyšší, tím více škod dokáže naše pojišťovna pokrýt. A tak mysleme i na toto. A to ve chvíli, kdy budeme sjednávat nejlevnější cestovní pojištění online. Ano, i cena totiž rozhoduje. Třeba když jedeme na Island.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články