Negril - oblíbené místo pro dovolenou na Jamajce

vydáno 06.09. 2013 • Jamajka • zobrazeno 1958x

Negril je jedním z nejoblíbenějších turistických letovisek na Jamajce a zároveň patří do první desítky nejoblíbenějších destinací vůbec. Negril, to jsou zdánlivě nekonečné ohromující písečné pláže a azurově modré moře nacházející se v severozápadním cípu Jamajky přibližně 70 kilometrů od Montego Bay. 11 kilometrů dlouhou pláž lemují hotely, penziony, bary a restaurace a v tomto přímořském letovisku máte možnost pocítit atmosféru původní Jamajky.

Negril je zkráceným názvem původního Negrillo a říká se, že pojmenování vzniklo podle černých skal v jižní části města. Toto městečko se stalo známým až v druhé polovině dvacátého století, kdy zde byly postaveny první z mnoha rekreačních středisek. Negril nabízí celou škálu ubytování a jistě si vybere úplně každý. Od nejluxusnějších all inclusive hotelů přes malé hotýlky a penziony až po malé dostupné pokoje a chaty.

Klasické centrum městečka v Negrilu nenaleznete, celé středisko je rozptýlené podél pláží. V jižní části naleznete většinu zábavních podniků a restaurací včetně banky a nákupního střediska. Pokud však hledáte trochu více klidu, vyberte si hotel nacházející se v severní části. Zdejší luxusní hotely mívají soukromé pláže. Negril nabízí obrovské množství sportovního vyžití. Jsou zde výborné podmínky k potápění a šnorchlování, samozřejmostí je vodní lyžování a šlapadla. Na plážích nemusíte jen polehávat, ale máte možnost se připojit ke hře plážového volejbalu nebo fotbalu.

Pokud půjdete podél pláží, můžete si na čtyřech místech vychutnat každodenní živou produkci reggae. Jejich program bývá inzerován na plakátech a nikdy nekončí před brzkou hodinou ranní. Když se necháte cestou zavést pět kilometrů za město, uvidíte velmi starý a romantický Negrilský maják. Máte možnost si domluvit jeho prohlídku a vyšplháte se až na samý vršek, naskytne se vám nezapomenutelný výhled na Negril. Maják chrání vody nejzápadnějšího výběžku a je hlavně proslulý svými čarovnými západy slunce.

Nezapomeňte alespoň jednou navštívit nejznámější bar ostrova Rick´s Café. Večer co večer se zde schází velké množství turistů a společně čekají na fascinující západ slunce. Chvíle, kdy slunce definitivně zmizí z oblohy je pravý čas pro začátek zábavy. Tato kavárna se nachází na vrcholu útesu, ze kterého odvážlivci skáčou do moře a to i přesto, že zde bylo již opravdu mnoho vážných zranění. Za turistickým pásmem pláží a hotelů se nachází mangrový národní park s výskytem krokodýlů a také rezervace ochraňující místní druhy jamajských palem.

Pokud budete mít chuť, můžete si i zde vybrat něco pro zpestření vaší dovolené. Zajímavý je například výlet čluny na ostrov Booby Cay, který byl použit k natáčení  20 tisíc mil pod mořem od Julese Verna. Kromě koupání si zde můžete užít radost ze šnorchlování a objevování nejen krás podmořského světa, ale i vzácných druhů ptactva. Jízda na koni je zde také velmi vyhledávanou zábavou. Zajímavý je například výlet k romantické zřícenině Whitehall na koňském hřbetu.

Většina návštěvníků se do Negrilu vrací stále znova a znova. Nikde jinde na zemi není kombinace světově proslulých západů slunce, jamajské pohostinnosti a celkové zvláštní atmosféry Negrilu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Jamajka'
Tipy na jiné články