Možnosti ubytování na Maledivách

vydáno 06.09. 2013 • Maledivy • zobrazeno 2239x

Turistické resorty.

Ubytování si většina návštěvníků již předem zajišťuje v luxusních hotelových resortech na jednotlivých ostrovech spolu se zájezdem. Pokud budete chtít přijet přímo do hlavního města Malé, máte zde poměrně širokou nabídku pěkného ubytování. Turistické resorty nabízí pro své návštěvníky ten nejvyšší komfort ubytování. Hotelové komplexy vypadají stejně lákavě jako na stránkách katalogů cestovních kanceláří. Nabízí prosluněnou oblohu, kokosové palmy, bělostný písek a průzračně blankytné moře. Navíc luxusní ubytování, báječnou stravu, skvělý zábavní program, lahůdkové potápění a notnou dávku odpočinku i pohody. Jednotlivá letoviska se od sebe liší skladbou klientely, cenou, komfortem ubytování, kuchyní i atmosférou. Většina letovisek má webové stránky.

Maledivy a ceny.

Ceny za ubytování se v turistických letoviscích pohybují od 160 USD za dvoulůžkový pokoj. Ovšem šplhají se i do astronomických výšek. Pokud uvažujete o ubytování v turistickém resortu, doporučujeme zakoupit si zájezd v Česku. Tuzemské cestovní kanceláře nabízí velmi solidní ceny zájezdů s příjemný slevami. Ceny jsou většinou se stravováním all inclusive. Může se stát, že budete zvlášť platit za nápoje. V běžném letovisku stojí láhev francouzského vína od 15 USD. Skoro v každém letovisku najdete lázeňské zařízení, kde si můžete dopřát relaxační masáž a další služby. Pokud si zaplatíte pouze polopenzi, na oběd počítejte asi s 10 USD. Za potápění dáte okolo 400 USD na týden i více. Pokud budete volat domů, počítejte s 15 USD na jeden hovor. Přístup na internet stojí okolo 10 dolarů na půlhodiny.

Luxus na Maledivách.

Na Maledivách si můžete užívat ve velkém stylu. Zkuste zde zažít svou romantickou svatbu, nezapomenutelné líbánky nebo oslavit výročí. K okázalým letoviskům patří Taj Exotica, Soneva Fushi nebo Four Seasons a Hilton. Budete poctěni vynikající obsluhou, výtečnou kulinářskou kuchyní a elegantním ubytováním. To vše za patřičně vysoké ceny.

Maledivy levně.

Pokud chcete strávit dovolenou na Maledivách a máte omezený finanční rozpočet, pak volte ubytování v hlavním městě Malé nebo v levnějším turistickém resortu. Pokud se spokojíte s obyčejným pokojem a polopenzí, pak prožijete úchvatnou dovolenou s minimální investicí. Levnější pokoje seženete v resortech Bathala, Giraavaru nebo Equator Village i v dalších. Poslední letovisko nabízí bezplatné návštěvy okolních rybářských vesniček a nekrásnější korálové útesy na Maledivách. V Malé seženete nejlevnější nocleh za 25 USD.

Výprava na tradiční ostrov.

Pokud se Vám podaří přespat v domorodé vesničce, budete bydlet v tradičním maledivském domě. Na některých tradičních ostrovech můžete narazit ještě na koupelny zvané gifili, které mají studnu obehnanou plotem a zakrytou doškami. Jinak je veškerý komfort zaručen. Váš hostitel vám zajistí také stravu. K výjezdu je třeba Ïnter-Atoll Travel Permit – povolení k výjezdu a noclehu mimo turistickou zónu. Veškeré informace Vám sdělí turistický úřad v Malé nebo Vámi vybraný hotelový resort. Tradiční maledivské domy se budují ze zkamenělého korálu nebo ze spletených palmových listů, mají doškové střechy a malá okénka. Na Maledivách je zvykem, že se hosté přijdou krátce po vylodění seznámit s místním katíbem, který je jakýmsi správcem domorodého ostrova. Věnujte velkou pozornost vhodnému oblečení. Dojem serióznosti budí košile a dlouhé kalhoty pro muže, triko s rukávem a dlouhá sukně pro ženy.

Ubytování v Malé.

Pokud si chcete ubytování zajistit v Malé, máte několik možností. Ubytování si můžete zajistit sami, většina ubytovatelů má webové stránky a email. Další možností je tuzemská či maledivská cestovní kancelář. Ceny začínají na 25 USD za obyčejný pokoj, pokud chcete klimatizaci, zaplatíte nejméně 50 USD. Navíc musíte zaplatit daň z lůžka, která se pohybuje kolem 6 USD. Někdy je zahrnuta již v ceně pokoje. V některých ubytovnách se platí v rupiích, jinde naopak v amerických dolarech. Ubytování je skromné, čisté a bezpečné.

Cestování na vlastní pěst.

Baťůžkáři jsou na Maledivách vskutku vzácným jevem. Ale i takovýto cestovatelé směřují na Maledivy. Pokud nemáte dopředu zajištěné ubytování, budete na letišti požádání imigračním úředníkem, abyste si okamžitě zajistili ubytování, které nabízí cestovní kanceláře na letišti. Dobrým postupem bývá pobyt na pár dní v Malé, v některé z levnějších ubytoven a hotýlků. Zde můžete plánovat svou další cestu. V Malé také potkáte mnoho domorodců, kteří Vám mohou poskytnout povolení na ostrovy mimo turistickou zónu. Také si můžete pronajmout obytný člun nebo si dopřát pobyt na levnějším resortu v turistické zóně a připojit se k organizovaným výletům do domorodých vesniček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Maledivy'
Tipy na jiné články