Montego Bay na Jamajce

vydáno 06.09. 2013 • Jamajka • zobrazeno 2075x

Montego Bay je město s vlastním mezinárodním letištěm a rozprostírá se na severozápadním pobřeží ostrova. Tato turistická destinace je druhým největším městem Jamajky a je známá svými dlouhými plážemi, kvetoucími stromy, zelenými loukami a nízkými malebnými horami. Montego Bay je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických letovisek v Karibiku a to především díky své kráse a zajímavosti. Nabízí širokou škálu výběru hotelů včetně těch nejluxusnějších.

Montego Bay se svým tyrkysově modrým mořem a krásnými korálovými útesy poskytuje výborné podmínky pro potápění a šnorchlování. Dalším vodním sportem, kterým si zde můžete obohatit své dny je populární jachting a rafting. Na své si zde přijdou i milovníci golfu. V Montego Bay si máte možnost vybrat ze čtyř 18ti jamkových hřišť.

Montego Bay je jedním z nejmodernějších měst na Jamajce. Většina historických památek byla zničena hurikány nebo ohněm. Hotelové komplexy jsou umístěny na severním předměstí. Zde najdete velké množství obchodů, restaurací, barů a také řadu stánku s pravými Jamajskými specialitami. Nádherné pláže s bělostným pískem patří k nejkrásnějším v této části ostrova. Hotely označované jako nejlepší z Karibiku jsou situované dále od města. Většina z nich nabízí koupání na vlastních plážích. Menší hotely a penziony najdete mezi centrem města a letištěm.

Pokud vás přestane bavit celodenní lenošení na pláži, můžete podniknout výlet ke krasové pahorkatině Cockpit Country. K nákupům je asi nejlepší přístavní třída. Pořídit si můžete z velkého výběru suvenýrů, značkové oblečení a stejně tak velmi laciné značkové parfémy. Ty zde pořídíte dokonce laciněji než na letištích, protože je tady na tyto výrobky duty-free zona. Pokud by jste chtěli přeci jen vidět něco historického, jděte si prohlédnout Rose HallGreat House ( Růžová síň). Je hlavní atrakcí v Montego Bay. Tento impozantní panský dům pochází z konce 18. století. Říká se, že v něm dokonce straší žena, která zavraždila své tři manžely.Ve 20. století byl rozsáhle renovován. Další velkou zajímavostí je The Cage ( Klec). Tato malá budova ze silného kmene sloužila jako vězení pro uprchlé otroky.

V nabídce bývá také výlet do poklidného městečka Falmouth. Nachází se 37 kilometrů východně od Montego Bay. Zde máte možnost obdivovat architektonicky nejcennější místa. Zajímavá je gregoriánská stavba budovy soudního dvora nebo St. Peter´s Anglican Church. Každý víkend se sem sjíždějí farmáři z celého okolí a prodávají zde své produkty a výrobky vlastní výroby. Podniknout můžete výlet do majestátních hor Blue Mountain s prohlídkou kávových plantážích a možností nákupu kávy. Vydat se můžete na výlet Black River Safari, podél pobřeží se zastávkou u vodopádů a možností koupání. Velmi zajímavý je také výlet katamaránem s možností šnorchlování a masáží nebo rafting na řece Martha Brae.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Jamajka'
Tipy na jiné články