Marsa Alam - místo pro klidnou dovolenou

vydáno 06.09. 2013 • Egypt • zobrazeno 2146x

Prázdninová destinace Marsa Alam je určené pro ty z vás, kdo toužíte po poklidnější dovolené na pobřeží Rudého moře. Je nejjižněji položeným přímořským letoviskem v Egyptě asi 210 km jižně od Hurghady. Díky této poloze zde bývá hodně teplo i v pozdních podzimních a zimních měsících.

Tato původní rybářská vesnička se turisticky začala rozvíjet teprve nedávno. Hodně tomu pomohlo i otevření nového mezinárodního letiště, které zde bylo vybudováno v roce 2001. Až do nedávna toto místo vyhledávali především milovníci potápění se stanem. V současné době je Marsa Alam stále se rozrůstající místo s přibývajícím počtem hotelů a největší turistický boom se zde teprve očekává.

Západní pobřeží Rudého moře je přímo rájem pro nadšené potápěče. Nádherné korálové útesy nechávají nahlédnout do svého tajemného podmořského světa. Na své si tu přijdou jak začátečníci tak zkušení vyznavači tohoto sportu. Početné potápěčské lokality jsou zde nezkažené a moře nádherně průzračné. Nachází se zde tzv. Dům delfínů, kde máte jedinečnou možnost pozorovat tyto nádherné inteligentní tvory. Oblíbeným místem k potápění je i FuryShoal, kde mimo pestrobarevných korálových útesů a exotických ryb můžete vidět i žraloky a dugongy. Kromě nekonečného mořského života se zde nacházejí i vraky, které mají potápěči možnost prozkoumat. V potápěčské oblasti Elpihnstone je k vidění pestrá škála žraloků i exotických mořských želv. Zde si přijdou na své i opravdu zkušení potápěči. Některé části dosahují hloubky až 70 metrů.

Pokud chcete prožít poklidnou dovolenou, bez zbytečného shonu a ruchu, je pro vás Marsa Alam to pravé místo. Pláže jsou lemovány palmami a najít se zde stále ještě dají pláže úplně opuštěné, které přímo vybízejí k naprosté relaxaci. Pokud však přeci jen nechcete celou dovolenou lenošit u moře, můžete se vydat do městečka El Quiser. Ani zde neočekávejte žádný velký shon. K posezení vás nalákají kavárničky s posezením přímo na pláži, kde můžete sedět a vychutnávat si příjemné šumění moře. Opakem tohoto poklidného místa je uměle vybudované městečko Port Ghalib se svým přístavem pro výletní i rybářské lodě, s promenádou s restauracemi a kavárnami. V současné době zde najdete i nákupní zónu a také plně vybavené konferenční centrum.

I v Marsa Alam jsou pláže písčité. Vstup do moře je však korálový případně kamenitý pás. Některé hotely mají své pláže již upravené k pohodlnějšímu vstupu do vody, ale pro jistotu si s sebou přibalte i vhodnou obuv do vody.

Marsa Alam vás samozřejmě může pozvat i k několika netradičním výletům. Je to například výlet do blízké západní pouště. Kam můžete vyrazit na zádech velblouda, ale asi pohodlnější bude terénní auto nebo čtyřkolka. Když budete mít štěstí, zahlédnete i divoké gazely. Dalším velmi zajímavým výletem je i cesta do Smaragdových dolů. V této archeologické lokalitě se od nejstarších dob Egypta těžily smaragdy. K obdivu jsou zde také zbytky původních staveb z doby staroegyptské a římské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Egypt'
Tipy na jiné články