Kemer

vydáno 08.07. 2015 • Turecko • zobrazeno 1249x

Kemer patří mezi nejmenší letoviska Středozemního moře. Není tolik známé jako ostatní turecká města. Původně byl Kemer malou rybářskou vesničkou založenou řeckými imigranty z ostrova Rhodos. Dnes je z něj moderní turistické letovisko, které svým klientům nabízí intimitu a vysoce kvalitní služby, které jsou také patřičně oceněny. Nejčastějšími turisty Kemeru se stávají Rusové a Němci. 

Kemer leží přibližně 40 kilometrů na jih od města Antalya, na úpatí pohoří Taurus, na jehož svazích rostou zelené piniové háje. Především díky množství romantických zátok a zálivů a krásné scenérii pobřeží omývaného křišťálově čistou vodou je Kemer považován za jedno z nejkrásnějších míst tureckého pobřeží. Je také součástí přírodní rezervace Olimpos, v jehož okolí najdeme národní přírodní park Olympos, ale také vesničky s krásnými plážemi a zátokami – Göynük, Camyuva, Kiris, Beldibi nebo Tekirova. Göynük nabízí především romantiku a luxusní hotely skryté v sosnových a oleandrových hájích. Beldibi nabízí dlouhé pláže s pískem a občasnými oblázky a křišťálově čisté moře. Camyuva a Kiris zdobí jednak dlouhé pláže, ale především krásná scenérie svahů pohoří Taurus.

V jižní části národního parku můžete spatřit ruiny starověkého města - města Olympos. V jeho těsné blízkosti je k vidění přírodní zajímavost nazvaná Chimera (Hefaistovy ohně). Jde o samovolně hořící plameny mezi kameny, které údajně hoří již od dávných dob. Děje se tak z důvodu unikajícího plynu z místní skály. U ruin města Olympus se můžete i vykoupat. Nachází se zde oblázkové pláže s docela prudkým mořským klesáním. Voda je zde průzračně čistá. V těsné blízkosti tohoto národního parku můžete vyzkoušet přenocování v místní „hippy komunitě“, kde lze složit hlavu ve stromových domcích nebo v závěsných houpacích sítích. 

Ohromné vápencové hory národního parku Olimpos obepínají okolí městečka Kemer. 
Kemer je vhodný především pro ty turisty, kteří vyznávají spíše intimitu, soukromí a luxus a rádi si za to připlatí. Moře je v Kemeru skutečně teplé. Přesto však převážně oblázkové pláže turisty lákají, a to svým okouzlujícím přírodním okolím a průzračnou vodou. Jsou čisté a udržované. V podstatě jsou zde pouze dvě, oddělené jachetním přístavem. Část jižní pláže je od turistů oddělena a je nepřístupná. Obrovské hotelové komplexy stojí přímo u moře, nádhernou atmosféru dokreslují parčíky, které oddělují hotely od moře a skrz něž vedou cesty pro pěší. Nevýhodou Kemeru je chybějící turecká atmosféra, která tolik dokresluje kouzlo ostatních tureckých letovisek. Nenajdete zde žádné pouliční prodejce ani místní lidi spěchající do práce. 

Pokud už se s Vámi pustí do hovoru, pak jen z toho důvodu, že z toho vycítí možnost zisku. 
V centru města najdete nejen přístav, ale také promenády s mnoha obchůdky, restauracemi, bary, kavárnami, uměleckými galeriemi, butiky a prodejnami s tradičními výrobky (zlato, šperky, koberce atd.). Přímo v centru můžete také navštívit menší akvapark. Při troše štěstí spatříte na jedné z pláží místní želvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Turecko'
Tipy na jiné články