Jaké jsou možnosti ubytování ve Francii?

vydáno 06.09. 2013 • Francie • zobrazeno 4767x

Ve Francii najdete tisíce možností ubytování. Každý hotel, penzion, hostel, kemp či ubytování v soukromí má své osobité kouzlo. Nabízená kvalita odpovídá cenám. Nevíte, kde se ve Francii ubytovat? Co můžete od ubytování čekat? Jaké jsou zvyky? Máme pro Vás pár rad a tipů, jak si najít ubytování na míru.

Tipy na ubytování.

Velký výběr patří k přednostem ubytování ve Francii. Najdete uhlazené mezinárodní hotely, rodinné hotýlky a malé tradiční ubytovací podniky. Mladí lidé a baťůžkáři rádi využijí levné nabídky hostelů s přátelskou atmosférou. Velmi oblíbené jsou také kempy u moře, kde může strávit klidnou dovolenou celá rodina. K luxusní a stylové dovolené patří nezapomenutelný pobyt na francouzském zámku nebo na tradičním rodinném statku. V nabídce jsou zastoupeny také oblíbené apartmány s vybavenou kuchyňkou pro vlastní stravování.

Kde hledat?

Ubytování si můžete jednoduše najít a zarezervovat přes internetové stránky velkých ubytovacích agentur. Zkuste si vyhlédnout také konkrétní hotel, hostel či penzion a prohlédnout si jeho webovou prezentaci. Ubytování zajistí také cestovní kanceláře a ubytovací agentury. Můžete se spolehnout rovněž na rady tištěných průvodců, přátel a známých. Nejsnazší cestou je výběr zájezdu nebo pobytu, který nabízí cestovní agentury. Mimo hlavní sezonu určitě získáte příjemnou slevu. Využijte i výhodných nabídek last minute pobytů a ubytování.

Tradiční rodinné hotely.

Pokud máte omezené finanční prostředky, pak zvolte tradiční rodinné hotely, kterých najdete tisíce napříč celou Francií. Rodinný hotýlek je téměř v každém městečku či vesničce. K hotelu patří také lidová restaurace s barem, kde narazíte na mnoho zdejších obyvatel. Panuje je tu uvolněná atmosféra. Rodinné hotely jsou vhodné zejména pro pobyty s dětmi nebo klidně strávenou dovolenou. Každý hotel má zhruba deset pokojů se starobylou atmosférou. Dejte si pozor na dostatek teplé vody a kolísající kvalitu některých rodinných hotelů.

Dovolená na zámku.

Francie objevila novou módu v ubytování. V současné době se hojně zkupují zámecká sídla, která jsou na prodej a přestavují se na luxusní zámecké pokoje, které nabízí stylové ubytování. Pobyt na zámku vřele doporučujeme. Jedná se o nezapomenutelný zážitek. Specifické kouzlo na Vás bude dýchat ze všech zámeckých komnat. Můžete si vybrat z velké nabídky. Od renesančního zámku až po středověký hrad s cimbuřím. Nejvíce takovýchto zámků, sloužících k ubytování najdete v povodí Loiry, Savojsku a v deltě Rhony. Ale zámky jsou roztroušeny rovněž po celé Francii. Zámecké ubytovací pokoje mají nádherně vyzdobené interiéry a výtečnou úroveň stravování. Nevýhodou je, že budete muset šáhnout hlouběji do kapsy. Pokud nechcete mít vítr v peněžence, pak se poohlédněte po stylových statcích, kde je ubytování levnější a neztrácí nic na svém osobitém kouzlu.

Klasické hotely.

V každém městě narazíte také na klasické mezinárodní nebo místní hotely nebo jejich celou síť. Mnohé stojí na okrajích měst nebo u dálnic a hlavních silničních tahů. Nejlevnější jsou známé jednohvězdičkové a trochu strohé hotely Formule 1. O něco lepší úroveň mají hotelové sítě Ibis/Arcade, Kampanile nebo Novotel a Mercure.

Zájezdní hostince.

Některé restaurace a hostince napříč celou Francií skrývají v hořeních patrech několik skromných ubytovacích pokojíků. Jídlo zde však bývá poněkud dražší.

Levné hostely.

Hostely jsou oblíbeným tipem na ubytování po celé Francie. Hojně využívané jsou všemi věkovými skupinami, zejména pak mladými lidmi a baťůžkáři, kteří hledají levný nocleh za pár korun (nebo spíše eur). Nabízejí společné pokoje, vícelůžkové pokoje nebo ubytování pro dvojice. V letním období vyvstává další možnost ubytování na kolejích ve studentských pokojích.

Příjemné kempy.

Francie je země zaslíbená pro všechny nadšené kempaře. V zemi je na 11 tisíc oficiálních kempů. Najdete je roztroušené po všech oblastech Francie. V nabídce jsou jak jednoduché a skromné kempy, tak i kempy s vybavením pro náročné. Jsou roztříděny dle poskytovaného komfortu od jedné do čtyř hvězdiček.

Rady, zvyky, tipy, ceny …

K dalším oblíbeným tipům na ubytování patří tzv. gites. Nabízí ubytování na statcích nebo hospodářských objektech za levný peníz. Ubytování je většinou bez stravování a nejlevnější ceny hledejte mimo hlavní sezonu. Jakýkoliv typ ubytování doporučujeme zarezervovat včas,  zejména pokud chcete vyjet v letní sezóně. Francouzské hotelové kategorie jsou rozděleny hvězdičkami od žádné do čtyř. Ceny v hotelích začínají na 25 eurech za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Ceny hodně závisí na sezoně a ročním období. Hostely ubytují jednotlivce již od 15 eur za noc. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Francie'
Tipy na jiné články