Jak si užít víkend v Barceloně

vydáno 10.06. 2016 • Španělsko • zobrazeno 2803x

Barcelona je v žebříčku oblíbenosti mezi prvními evropskými městy. Není těžké pochopit proč má tak dobrou reputaci – je zde středověké centrum s báječnou atmosférou, úžasné památky jako Gaudího skvostná katedrála Sagrada Familia, muzea a galerie, výborné moderní atrakce, ubytování na úrovni, skvělé bary a restaurace a typicky katalánský smysl pro styl. Za svou oblíbenost vděčí Barcelona i středomořskému podnebí a blízkosti moře.

Eurovíkend v Barceloně nepostačí nikdy pojmout vše, co město může nabídnout a Barcelona nabízí fascinující odlišný pohled na Španělsko , než jaký získáte při návštěvě dalších Španělských měst jako Madrid, Sevilla, Malaga a Palma.

Zájezd do Barcelony nabízí pastvu pro oči milovníků staré i moderní architektury. Málo destinací na světě v sobě kombinuje historické skvosty a modernu tak efektivně. Návštěva Barcelony nabízí výjimečnou rozmanitost s báječnými atrakcemi pro rodiny, romantické stolování, módní butiky, tradiční bary, nabitý kulturní program a něco z nejstylovějšího a nejkosmopolitnějšího nočního života ve Španělsku. Ráno strávené objevováním historických skvostů Gotické čtvrti (Barri Gotic) může být následováno výletem za Gaudího výjimečnými keramickými výtvory v Parc Guel nebo modernistickými architektonickými poklady v Eixample, nebo pohledem na prvotřídně přestavěnou oblast přístavu.

Výborná veřejná doprava umožňuje zvládnout všechny hlavní pamětihodnosti během krátkého víkendového zájezdu. Eurovíkend v Barceloně vám poskytne prostor pro návštěvu staré a nové Barcelony, skvělých atrakcí jakou je akvárium, prohlédnout si neuvěřitelný fotbalový stadion Camp Nou, nebo navštívit plážovou oblast Sitges. Letní barcelonská dovolená bude bezpochyby obsahovat výlet na místní pláže. Mírné klima a spousty slunce zajišťují spokojenost s návštěvou Barcelony v kterémkoliv ročním období.

Při prohlídce Barcelony silně převládá architektura. Návštěva nejvýznamnějších barcelonských pamětihodností nám také představí různé čtvrti. Neměli byste vynechat Gaudího výjimečnou nedokončenou katedrálu Sagrada Familia. Gaudího fanoušci by měli také zamířit k modernistickým budovám v Eixample a jeho kuriózním výtvorům v Parc Guell. Další oblíbené památky zahrnují báječnou gotickou katedrálu a chrám fotbalu Camp Nou. Vždy zábavné jsou Ramblas.

ČÁSTI MĚSTA

Barcelona má fascinativně odlišné čtvrti, které je možno prozkoumat pěšky. První jsou atmosférou prostoupené středověké uličky, náměstí a katedrála Gotické čtvrti. Tato oblast je také plná okouzlujících módních barů. Born a Ribera jsou výraznými příklady barcelonské skvělé kombinace starého a nového. Výborné obchody a bary a fantastické kryté tržiště. Raval je fascinující multikulturní oblast v srdci Barcelony, nyní také domov předních muzeí současného umění. Eixample je výkladní skříní slavných modernistických budov. Gracia je živé místo se silnou kulturní tradicí a dalšími módními bary, restauracemi a kluby.

GALERIE

Ačkoliv barcelonské galerie nemohou dohnat ty madridské když přijde na staré mistry, může se jim směle vyrovnat v otázce 20. století a současného umění. Picassovo muzeum má největší světovou sbírku jeho díla a nabízí fascinující pohled do umělcova vývoje. Fundació de Joan Miró ma skvělou sbírku tohoto katalánského umělce, jednoho z nejlepších. Muzeum současného umění má výjimečnou sbírku 20. století. K dalším významným galeriím patří MNAC (Muzeum katalánského umění), MACBA (Muzeum moderního umění) a Caixa Forum.

MOŘE

Barceloneta je stará rybářská čtvť s atmosférou a jsou zde vidět ukázky gotické architektury. Oblast přístavu byla přestavena při olympiádě a je často zmiňována jako klasický příklad pozitivní regenerace města. Výborné místo pro procházky, nákupy, pozorování lidí, odpočinek těla i duše a návštevu atrakcí jako je třeba skvělé akvárium. V létě zamiřte na pláže Barceloneta a Icaria.

JÍDLO A PITÍ

Katalánská kuchyně má mezinárodní pověst. Barcelona nabízí ekonomicky dostupné kavárny, tapas bary, skvělé mořské speciality a také extrémně stylové restaurace. Barcelona je dobrá na tapas. Jsou zde báječné malé restaurace v módních čtvrtích jako Gracia a Born. Nevynechejte tapas bary s báječnou atmosférou na barcelonských tržištích La Boquería a Mercat St Antoni. Barcelonský noční život nabízí něco pro každého, spoustu zajímavých trendy barů a dostatek stylových módních klubů s celonočním provozem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Španělsko'
Tipy na jiné články