Jak na ubytování v Maroku

vydáno 20.01. 2016 • Maroko • zobrazeno 1004x

Maroko již po dlouhá léta patří mezi tradiční turistické destinace, což se samozřejmě odráží i na zdejších nabídkách ubytování. Nemusíte proto mít větší obavy z toho, že byste po příjezdu do země neměli kam složit hlavu. Chce to jen zvážit své finanční možnosti a raději se po něm poohlédnout s dostatečným předstihem.

Hotely

Podle dostupných údajů lze v celém Maroku najít zhruba sto tisíc hotelových lůžek, které jsou plně k dispozici jeho zahraničním návštěvníkům. Obecně pochopitelně platí, že jejich největší výběr najdete zpravidla ve větších městech, přesto lze říci, že široké možnosti hotelového ubytování nabízí města v podstatě všech velikostí. Hledáte-li skutečně špičkové služby, pak nejluxusnější hotelové komplexy stojí především v turisticky nejvyhlášenějších centrech země: Agadiru, Casablance, Marákeši nebo Tangeru. 

Apartmány 

Samozřejmě je možné, že prostředí mezinárodních hotelů vám během pobytu v zahraničí nevyhovuje. Někomu připadá zbytečně nákladné, jiný ocení větší soukromí a nezávislost na vnuceném běhu času. Je-li toto váš případ, pak si ani vy nemusíte příliš lámat hlavu s hledáním ubytování.

Podobně jako u předchozího můžeme říci, že mezi apartmány s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením je největší výběr opět zejména v Agadiru, Tangeru a Marákeši. Přestože jsou obvykle velice pohodlné, a v mnoha ohledech si často příliš nezadají s úrovní hotelového bydlení, bývají levnější. Cenové rozdíly však často nebývají nějak závratné.

Pokud je proto finanční stránka věci během dovolené jedním z nejdůležitějších faktorů ve vašem rozhodování, věnujte raději výběru  místa, kde složíte hlavu,  dostatek úsilí již před samotným odjezdem. Dodejme ještě, že apartmány jsou v Maroku obvykle skutečně solidní, což z nich díky jejich zázemí činí ideální volbu zejména pro ty, kdo se sem chystají s celou rodinou. 

Kempy

Nejlevnější variantu ubytování pro turisty pochopitelně představují kempy. I ty lze najít v mnoha částech Maroka, a obvykle opět dobře vybavené jak pro ty, kdo se chystají čistě pod stan, tak pro ty, kdo holdují spíše karavanu nebo obytným vozidlům.

Dodejme jenom, že na rozdíl od ubytování v hotelu jsou marocké kempy zpravidla i zajímavou zkušeností co do setkávání s jinými lidmi. Maroko je navštěvovaná a živá země, a proto i místní kempy patří mezi hojně vyhledávaná místa, kde nejčastěji velice daří společenskému životu.

Hostely

V posledních letech se nedílnou součástí možností ubytování v zahraničí staly i tzv. hostely, tedy  obvykle jednoduše zařízená místa, která mají v největší oblibě zpravidla mladí. Nejinak tomu je i v Maroku. Jde-li o váš oblíbený způsob ubytování, pak vězte, že jejich nejširší sít´v Maroku najdete ve městech Casablanca, Rabat, Asni, Azrou nebo Fez. 

Marocké hostely nabízí solidní úroveň služeb, kterou je zbytečné si spojovat se studentskou nevázaností, a jejich nespornou předností samozřejmě zůstává jejich nízká cena. Lůžko zde bývá levnější nejen než v hotelu, ale i v apartmánech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Maroko'
Tipy na jiné články