Jak na ubytování v Dánsku

vydáno 22.09. 2015 • Dánsko • zobrazeno 1505x
Dánsko, jako většina ostatních zemí Evropy, nabízí všechny možné druhy ubytování. Vybírat se tedy dá od kempů až po opravdu luxusní hotely. Záleží především na tom, kolik je turista ochoten za ubytování utratit. Za každých podmínek se ale dánská ubytovací zařízení velmi často pohybují na dobré a kvalitní úrovni. Turisté se tedy nemusí obávat, že by vybrali špatně, očekávat totiž může standardní evropské ubytování.

Hotely

Hotely v Dánsku se nerozdělují do žádných zvláštních kategorií. Jak je tomu ve většině zemí zvykem, jejich úroveň se označuje pomocí hvězdiček. Severské hotely bývají vždy na velmi dobré úrovni a Dánsko není výjimkou. Jejich kvalita ale především závisí na ceně. Další faktorem může být vybavení a celkový vzhled hotelu. Nejkvalitnější a tedy většinou i nejdražší hotely se nacházejí v největších městech a turistických středisek. Ty bývají nového moderního vzhledu a vybavení. Pro turisty, kteří nevyžadují luxus a shánějí levnější ubytování, jsou vhodné starší hotely se skromnějším vybavením. Stále je to ale příjemné a pohodlné ubytování. Spíše se ale nacházejí na venkově. Ceny jsou tedy opravdu různé. Nejlevnější ubytování v Dánsku se dá sehnat za 400 DKK pro dvě osoby za noc. Nejdražší hotely mohou překročit i částku 2500 DKK za dvě osoby na noc.

Penziony a hostince

Turisté, kteří se nechtějí ubytovat v hotelu, můžou místo toho vybírat ze široké nabídky penzionů. Ty jsou opět na velmi kvalitní úrovni, která se odvíjí od ceny. Mezi ale opravdu tradiční dánské ubytování patří hostince. Jejich historie se traduje již od konce 13. století. V té době král nařídil postavit hostince po celé zemi. V dnešní době si některé zachovaly tradiční podobu, některé se ale modernizují a téměř se v kvalitě vyrovnají některým luxusním hotelům. Pokud si turista jede odpočnout od ruchu velkoměsta a spíše vyrazit za přírodou či poznat kulturu země, je pro něho tradiční dánský hostinec určitě to pravé. 
Hostely nebo také mládežnické ubytovny, jsou v dnešní době velice oblíbené. Jak již název napovídá, využívají jich především mladí lidé a studenti. Ubytovat se tam ale mohou i rodiny s dětmi. Jejich ceny se liší podle lokality a typu pokoje. Nejlevnější pokoj v hostelu se dá sehnat i za 100 DKK za noc. Za poplatek se může objednat i snídaně a večeře. V Dánsku je také zvykem, že se musí platit za půjčení lůžkovin. Proto je lepší si přivézt svoje. Pokud by to chtěl nějaký turista vyřešit spacákem, mohl by narazit na problém. Některé ubytovny je totiž mají zakázané.

Kempy

Kempů je v Dánsku opravdu mnoho. Nalézají se téměř u každého většího města. Jejich úrovně značí hvězdičky. Tři hvězdičky znamená nejkvalitnější. U kempů se dvěma hvězdičkami mohou turisté počítat se sprchami, prádelnou a i obchody s nejzákladnějším vybavením. Jedna hvězdička značí nejnižší úroveň kempu, počítat tak turisté můžou jen s pitnou vodou. Ceny se tedy odrážejí od počtu hvězdiček. Jejich rozmezí se pohybuje od 40 do 100 DKK za osobu.
Mezi další typy ubytování v Dánsku můžeme zařadit soukromé priváty. Zajímavou nabídkou jsou i ubytování na farmách a v letních domech. Zamlouvají se u cestovních kanceláří a jejich cena je velmi různá. Závisí především na dané lokalitě. V Dánsku jsou také velmi oblíbené takzvané B&B tedy „Bed and Breakfast“. Jedná se o ubytování se snídaní. Za dvojlůžkový pokoj se ceny pohybují od 400 do 800 DKK.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Dánsko'
Tipy na jiné články