Hurghada - nejnavštěvovanější egyptské letovisko

vydáno 06.09. 2013 • Egypt • zobrazeno 2155x

Hurghada patří k nejnavštěvovanějšímu egyptskému letovisku. Nachází se přibližně 450 km na jih od hlavního města Káhiry. Původně to byla malá rybářská vesnička, dnes proměněná v nádherné prázdninové letovisko na břehu Rudého moře. Hotely se nacházejí v 20 kilometrů dlouhém pásu na pobřeží a vybrat si můžete od těch neluxusnější po jednoduché, tradiční egyptské penziony.

V Hurghadě jsou ideální podmínky pro rozvoj turistiky. Je to nádherné pobřeží Rudého moře umožňující turistům objevování překrásného podmořského světa. Je to dobře položené místo s relativní blízkosti pro návštěvu Káhiry nebo Luxoru. Má vybudované vlastní mezinárodní letiště, které každý měsíc přivítá více než 120 tisíc turistů.

Hurghada prochází stálým rozvojem. Během posledních dvou let přibylo velké množství nových hotelových komplexů a mnoho jich je stále ve výstavbě. Naleznete zde velké množství obchůdků se suvenýry, luxusní restaurace, bary, diskotéky, tržiště. Nejzajímavější částí města je Dahar. Tato rušná část láká jak k nákupu suvenýrů tak k návštěvě tradičních mešit. Nejčastěji si z Hurghady turisté odvážejí papyrus a Shisha dýmky různých velikostí.

Především je to však nádherný podmořský svět, který do Hurghady láká tisíce turistů a vyznavačů potápění. Teplé vody jsou ideálním místem pro mnoho druhů vzácných ryb a korálové útesy. V nabídce jsou výlety lodí se skleněným dnem, ze kterého můžete bez jediného namočení pozorovat tuto krásu. V blízkosti Hurghady se nacházejí také ostrovy s nabídkou všech druhů zábavy. Máte možnost udělat si výlet na ostrov Giftun s možností šnorchlování dál na moři, včetně grilování ryb a koupání a relaxaci na panenské pláži tohoto ostrova. Mezi další blízké ostrov, kam se můžete vypravit jsou Shadwan, kde si krom šnorchlování a potápění můžete vyzkoušet i rybaření na moři,  Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a jiné.

Pokud vás unaví každodenní povalování na plážích máte možnost si vybrat z velkého množství fakultativních výletů. Navštívit můžete nejen Pyramidy v Gíze, hlavní město Káhiru, ale i město Luxor, Údolí králů a Karnak. Turisty velmi oblíbené jsou výlety do pouště na čtyřkolkách nebo jeepem, při troše dobré vůle můžete vidět i fata morganu, z vrcholku kopce sledovat západ slunce, projet se na velbloudovi a občerstvit se v tradiční beduínské vesničce. Přímo v Hurghadě si nenechte ujít zajímavé muzeum a mořské akvárium představující všechnu floru i faunu Rudého moře.

Hurghada nabízí bohatý a velmi rušný noční život. Podél jediné hlavní silnice se nachází velké množství barů a klubů. V mnoha z nich i přesto, že v muslimských zemích platí přísná prohibice alkoholu, mají alkoholové nápoje na svém nápojovém lístku. Většinou se jedná o místní alkohol a říká se, že v Hurghadě se vypije více alkoholu, než v celém Egyptě dohromady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Egypt'
Tipy na jiné články