Dunajská Streda: Užijte si maximální odpočinek

vydáno 08.10. 2014 • Slovensko • zobrazeno 1680x

Máte rádi termální lázně a chcete si užít svou odpočinkovou dovolenou se vším všudy? Vaší představu o ideální dovolené vám splní Dunajská Streda.

O Dunajské Stredě

Dunajská Streda představuje město, které najdete na Slovensku, konkrétně v Trnavském kraji. Rozkládá se na ploše 31,451 km2 a žije zde přes 23 000 obyvatel. 

Jde o okresní město, které se nachází na spojnici mezi Bratislavou a Komárnem. Je zde významný strojírenský, cukrovarnický a potravinářský průmysl. Převažuje tu maďarská národnost. Maďarů je tu kolem 80%.

Thermapark Dunajská Středa

Do Dunajské Stredy míří mnoho turistů díky zdejším termálním pramenům, které mají léčivé účinky. Termální voda zde vyvěrá z termálních vrtů o hloubce 1 600 metrů. Teplota vody je od 54 do 57oC. Voda obsahuje velké množství sodíku, floridu. Je slabě alkalická a středně termální.

Lázeňský areál vám nabízí mnoho možností. Tvoří ho sedm bazénů s termální vodou. Z toho jeden je určen výhradně dětem. Je tu také přírodní jezero, 120 cm dlouhý tobogán a další atrakce pro vodní vyžití. K relaxaci jsou k dispozici tři druhy saun - finské, parní či infra. Rádi byste si dopřáli komplexní péči o sebe? Využijte zdejších masérů. Můžete si tu také nechat udělat manikúru či pedikúru.

Své si však užijete i na souši, zvlášť pokud rádi sportujete. Můžete si tu zahrát především volejbal, tenis či minigolf. 

Thermapark Dunajská Streda byl roku 2004 modernizován. 

Památky Dunajské stredy

Historie tohoto města spadá do doby bronzové, kdy došlo k prvnímu obydlení tohoto místa. Dunajská Streda vznikla v roce 1874. 

V obci si můžete prohlédnout několik historických památek. Tou nejvýznamnější je římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází ze 14. století. Najdete tu i evangelický kostel z roku 1883. Ve středu města je památník holokaustu. Pochází z roku 1991. Byl postaven na místě, na kterém dříve stála synagoga. 

Z dalších památek si jmenujme Žlutý zámek (1770), Vermesovu vilu, Hřbitov z 1. světové války a židovský hřbitov. 

Okolí Dunajské Středy

Poznali jste už obec a rádi byste si udělali výlet do jeho okolí? Poměrně blízko se nachází hlavní město Slovenska Bratislava. To vám nabídne mnoho historických a kulturních památek.

Chcete-li se podívat na další lázeňské místo, volte Sládkovičov. Je tu jezero a líbí se tu především rybářům. Dalším lázeňským místem je Veĺký Meder, ve kterém se léčí především onemocnění kloubů, páteře a svalů. Je tu mnoho možností různých výletů po okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Slovensko'
Tipy na jiné články