Dokonalá dovolená v Lyonu

vydáno 09.02. 2014 • Francie • zobrazeno 2419x

Velice krásnou a kouzelnou zemí, ve které může člověk strávit dovolenou, na kterou nikdy v životě nezapomene, je Francie. Oficiálně se země jmenuje Francouzská republika a je to překrásný demokratický stát. Geograficky se Francie nachází v západní Evropě. Země je překrásné romantické místo, které každoročně vyhledávají tisícovky turistů i mileneckých párů. Co málokdo ví, je že součástí země jsou také zámořská území například v Karibiku, Severní a Jižní Americe, Oceánii a Indickém oceánu. Faktem je, že je Francie členem aliance NATO a také je jedním ze zakládajících členů EU. Francie má také právo veta v OSN, kde byla také jedním z pěti zakládajících států. Francie je dodnes považována za supervelmoc. Francie má velice bohaté dějiny, které završila červencová revoluce v roce 1830 a dala tam možnost vzniknout konstituční monarchii. Její existence byla zanedlouho ukončena Napolenonem, který byl zajat po prohraně prusko-francouzské válce roku 1870, kdy vznikla Třetí republika. Francie vyšla tedy vítězně z první i druhé světové války.

Tato země je známá svobodou náboženství. Vláda samotná do víry moc nezasahuje a víra zase do vlády. Je zde zastoupeno opravdu hodně náboženství. Křesťanství až 83%, Islám 5%, Protestantství 2%, Židovské náboženství 1% a další. Dříve žila většina lidí na venkově, kde se také vše řídilo podle křesťanských tradic, ovšem během tohoto století se toho hodně změnilo. Lidé z venkova se přemístili do měst a velmi mnoho z nich se od křesťanství odvrátilo.

Velice krásné město, ve kterém se dá strávit dokonalé dovolená je Lyon. Toto malebné město je dojemné, romantické a velkolepé. Nachází se ve střední Francii a žije v něm něco okolo 1 800 000 obyvatel. Toto krásné území je po Paříži hned druhou nejvěští aglomerací Francie. Lyon není sice hlavní městem země, ale je to hlavní město regionu Rhone-Alpes. Zajímavé je, že v Lyonu sídlí mezinárodní vedení Interpolu, které se nechtělo přemístit do Paříže. Samotný Lyon se skládá z obcí Bron, Cailure-et-Cuire, Champagne-au-Mont-d´Or, Charbonnière-les-Bains, Chassieu, Collonges-au-Mont-d´Or, Corbas, Dardilly, Décines-Charpieu, D´Écully, Feyzin, Fontaines-sur-Saône, Francheville, D´Irigny, Limonest, Meyzieu, Mions,La Mulatière, D´Oullins, Pierre-Bénite, Rillieux-la-Pape, Saint-Cyr-au-Mont-d´Or, Saint-Didier-au-Mont-d´Or, Sainte-Foy-lès-Lyon, Saint-Fons, Saint-Genius-Laval, Saint-Priest, Sathonay-Camp, Sathonay-Village, Tassin-la-Demi-Lune, Vaulx-en-Velin, Vénissieux, Villeurbanne. Milovníci historie si také přijdou v tomto překrásném městě na své. Jsou zde mnohé historické památky, které si může vychutnat a užít i ten nejnáročnější turista. Lyon byl založen už v roce 43 př. n. l. a to Římany. Původní název byl Lugdunum. Toto město bylo správním centrem celé tři stolení, ovšem se zánikem Římské říše tuto výsadu ztratilo. Zajímavostí je, že na zdejší dávné univerzitě studoval mimo jiné in Sidonius Apollinaris. Milovníci historie zde budou moci tedy navštívit i velice staré památky. Město mělo velmi zajímavou historii, o které se může každý informovat přímo na místě. Co ovšem ještě stojí za zmínku, je, že se Lyon za francouzské revoluce dostal do oposice proti jakobínům. Město bylo dobito a velmi poničeno. Bohužel byly také zničeny celé měšťanské paláce a domy. V 19. století se pak Lyon vyvinul v nádherné a velmi významné průmyslové město a turistické letovisko.

Návštěvníci města se mohou pokochat návštěvou mnohých muzeí. Nejznámější jsou například: Muzeum výtvarných umění, Muzeum Telecomu, Tiskařské muzeum, Muzeum dekorativních umění, Historické muzeum tkanin, Canutské muzeum, Muzeum Fourvière, Muzeum Gadagne (Muzeum miniatur a filmových kulis), Galo-římské muzeum, Muzeum soudobého umění, Přírodní historické muzeum, Africké muzeum, Mlynářské muzeum, Muzeum dentální chirurgie, Muzeum Tony Garniera, Hasičské muzeum a Muzeum bratří Lumieru. Ovšem nejen muzea jsou dominantou města. Různé galerie, výstavy a spoustu dalšího toho zde na své návštěvníky čeká po celý rok. Toto překrásné město je velmi vyhledávané zejména zamilovanými páry. Ty si zde užijí dovolenou snů a ani za ni nebudou muset moc zaplatit.

Ubytovat se návštěvníci města budou moci v luxusních hotelových komplexích, ve kterých budou mít jejich návštěvníci zaručen veškerý komfort a pohodlí, který od Lyonu očekávají. V těchto typech hotelů si velmi užijí zejména milovníci pohodlí a luxusu. Ovšem ti, co by si chtěli užít toho pravého života v Lyonu, mohou se nechat ubytovat v některém z místních malých hotýlků, které dýchají domovinou a pohodlím, které dnes mnozí velmi postrádají. V tomto městě si každý užije krásné chvíle, na které nikdy nezapomene.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Francie'
Tipy na jiné články