Dahab - zlaté městečko

vydáno 06.09. 2013 • Egypt • zobrazeno 2169x

Dahab, v překladu toto  městečko ležící na jihovýchodním pobřeží sinajského poloostrova znamená zlato. A proč právě zlato? V minulosti se v okolních horách těžil právě tento kov, ale můžeme si myslet, že název pochází od barvy písku, které zde má právě tuto výjimečnou barvu.  Místní obyvatelé dokonce tvrdí, že název je odvozen od barvy oblohy při západu slunce.

Dahab nabízí ubytování v pětihvězdičkových hotelech  a stejně tak zde naleznete i mládežnické ubytovny či možnost kempování.Tato původní beduínská vesnice je dnes rozdělena na dvě části. V Assalahu, kde i dnes máme možnost vidět původní beduínské obyvatele, se nacházejí i mládežnické ubytovny či možnost kempování. Je zde mnoho barů a restaurací, které leží podél pobřeží. Jižní část města tzv. Mashraba láká velmi odlišnou klientelu. Je zde síť luxusních hotelových komplexů a restaurací. I přesto však lze říci, že ubytování zde je poměrně laciné. Nejbližším letištěm je Sharm-el-Sheik vzdálené 85 km.

Dahab je velmi oblíben především u mladší klientely. Ať už kvůli lacinějšímu ubytování nebo díky množství sportovních aktivit, které tato oblast nabízí. Její pobřeží je nejvhodnějším místem pro windsurfing. U břehu plochá voda a dále pak spolehlivý vítr, který umožňuje příznivcům tohoto sportu užít si pořádnou jízdu. Díky mnoha útesům je i Dahab velmi vhodným místem k potápění a šnorchlování. I zde Rudé moře nabízí nezapomenutelnou podívanou.

Jednou z hlavních atrakcí Dahabu jsou její plážové restaurace. Nízké stolky a velké polštáře a mnoho pestrobarevných tkanin je rozseto v blízkosti moře. Nabízejí velký výběr ryb a mořské plody, které připraví dle vašeho přání. Po jídle se stačí pohodlně opřít o polštáře a vychutnávat si pohled na moře tak dlouho, jak si budete přát. Zároveň Dahab nabízí svým turistům i bohaté večerní vyžití, kdy vás rozzářené uličky lákají do svých mnoha barů a restaurací.

I v tomto letovisku je velká nabídka fakultativních zájezdů. Máte možnost jet se projet na velbloudech, čtyřkolkami nebo džípy projet okolní poušť. Pokud vás přestane bavit jen ležet na pláži a koupat se v tyrkysových vodách teplého moře, můžete vyrazit na výlet ke klášteru sv. Kateřiny. Tento klášter byl založen v 6.století a je obýván křesťanskými mnichy. Nachází se ve výšce 1570 metru a je zároveň výchozím místem k výstupu na nejvyšší horu Sinajského poloostrova, horu sv. Kateřiny. Ta dosahuje výšky 2285 metrů. K nejoblíbenějšímu výletu patří výstup na horu Sinaj tzv. Mojžíšovu horu. Tento výstup je však velmi náročný a to i pro ty, kteří místo výšlapu pěšky zvolí jízdu na velbloudovi. Trvá přibližně 3 hodiny. Pokud se k výstupu vypravíte v nočních hodinách, odmění se vám pohled na  překrásný východ slunce, který ozařuje okolní hory měnícími se barvami. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Egypt'
Tipy na jiné články