Costa del Sol

vydáno 13.11. 2015 • Španělsko • zobrazeno 1346x

Španělsko. Andalusie. Jižní pobřeží. Slunce. Slunečné pobřeží! Vše ostatní snad ani netřeba psát. Lepší reklamu než doslovný překlad nevymyslí sebelepší marketingové oddělení.

Pojďme si ale přece jen povědět něco víc. Poetický název má velmi prozaický původ. Přes tři sta slunných dní, minimum srážek a od května do listopadu takřka konstantně teplé počasí zaručuje maximálně slunnou dovolenou a výběr Costa del Sol vám minimalizuje riziko špatného počasí.

Přidáte-li ke krásnému počasí nádherné moře s pozvolným vstupem a čistými plážemi, kvalitním turistickým zázemím, pohostinnost místních a bohatou kulturní a přírodní nabídku celé Andalusie, nebudete se již divit, že právě toto pobřeží si turisté pro návštěvu Andalusie vybírají nejčastěji.

Vydejte se na toto žhavé pobřeží i vy a nechte se (jím) svést.

Málaga

Město a jeho okolí je samo o sobě turistickou oblastí, nabízející nepřeberné množství aktivit a dovolenkových radostí. Ať už jste milovníkem lehátek na písčitých plážích, historických budov, muzeí, zábavních podniků, dobrého místního jídla či golfu, pak je pro vás Málaga tím pravým místem pro vaši dovolenou.

Více jak půlmilionová metropole není uspěchaným velkoměstem, spíše jde o gigantické přímořské letovisko, ze kterého na vás na každém kroku dýchne středomořský duch.

Dominantou města je původně starobylá římská pevnost Alcazaba, která ční nad městem jako strážce. Že z pevnosti a přistavěného hradu měli jeho ochránci perfektní přehled o dění v okolí, se můžete přesvědčit osobně. Po výstupu na vršek se vám naskytne úchvatný pohled na celé rozsáhlé a širokými bulváry protkané město.

Málaga má také své slavné rodáky. Muzeum Antonia Banderase zatím nenaleznete, ale po stopách Picassa a jeho díla se vydat můžete. Za návštěvu jistě stojí zdarma přístupný archiv věnovaný životu a dílu tohoto slavného umělce, který je umístěn přímo v mistrově rodišti. Picassovo muzeum je uměleckým dílem samo o sobě. Bylo postaveno jako pocta slavnému rodákovi a samozřejmě vystavuje sbírku jeho originálních děl.

Budete-li již unaveni objevováním malazských krás, pak se můžete oddat kulinářskému zážitku v podobě pro město typických pokrmů z malých mořských ryb zvaných „pescaito frito“. A po dobrém obědě pak můžete vyrazit na partičku golfu. V parafrázi na název slunného pobřeží je oblasti kolem Málagy přičítáno přízvisko „Costa del Golf“. Hřišť různých úrovní je v okolí města mnoho.

Marbella

Město prominentů a okázalého luxusu dokáže mnohé odradit svou až snobskou ulitou. Půjdete-li ale do hloubky pak v Marbelle objevíte ryzí život. Nebo si myslíte, že by pánové Antonio Banderas, Julio Iglesias či Rod Stewart utráceli své peníze za nudu a mizerné služby. Těžko.

Až budete unaveni z nakupování v buticích předních světových značek, dobrého jídla, pití a dobré zábavy, pak si můžete vybrat své místo na plážích, jejichž táhnoucí se pás v okolí Marbelly čítá cca dvacet sedm kilometrů.

V Marbelle vás však nečeká jen blyštivá současnost. I zde naleznete dochované odkazy na bohatou a kulturní minulost.

Nerja

Bývalá rybářská osada je dnes oblíbenou destinací anglických turistů a relativně klidným letoviskem s velkými písčitými plážemi, ale i malými plážičkami ukrytými mezi útesy. Padesátikilometrová vzdálenost od Málagy vám dává možnost vyrazit za ruchem velkoměsta a zároveň ho opět pohodlně opustit.

Jedinečnost tomuto místu dodávají jeskyně Cuevas de Nerja. V těch se můžete nejen procházet spletitými chodbami a proplétat mezi krápníky, ale také obdivovat nástěnné malby z prehistorické doby neolitu. Jeskyně jsou zároveň místem nálezu pozůstatků člověka kromaňonského.

Na východ od Malagy

Dáváte-li přednost klidnějším místům, pak se vydejte strávit vaši dovolenou na východ od Málagy. Naleznete tu stejně krásné pláže a moře, ale také místo, které se netěší tak výraznému turistickému zájmu. Je samozřejmé, že zde nebude koncentrace velkých zábavních parků, golfových hřišť a nablýskaného pozlátka vůbec. Městečka jako Vélez-Málaga, Rincón de la Victoria či Torrox vám ale nabídnou relativní klid a krásné místo pro vaši dovolenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Španělsko'
Tipy na jiné články