Co navštívit při dovolené v Curychu?

vydáno 14.02. 2014 • Švýcarsko • zobrazeno 3099x

Velmi krásnou dovolenou si může užít každý člověk, který se vydá do překrásné země, kterou známe pod názvem Švýcarsko. Tato republika je vnitrozemní stát ve střední Evropě a leží mezi Bodamským jezerem a Ženevským jezerem. Tato země je velice krásná a má stejně krásné sousedy. Švýcarsko sousedí s Itálií, Francií, Německem, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Federace má asi 8 milionů obyvatel a velkou zajímavostí je, že více, než 1/5 je z toho cizinců. Historie země je velice zajímavá, ovšem moderní Švýcarsko jako takové vzniklo v první polovině 19. století. Tehdejší elity se dohodly o vytvoření takzvaného „národa vzešlého z vůle.“

Pokud se zmíní Švýcarsko, mnoho z nás si vybaví zejména banky a finanční služby této země. Ekonomický rozmach země byl sice 2. světovou válkou zpomalený, ale po jejím ukončení umožnil opravdu giganticky rychlý rozvoj a prosperitu. Ovšem země byla už v 19. století v určitých oblastech v rozmachu a základem se stalo strojírenství. Rozvíjely se i obory chemie a farmacie. V zemědělství stoupla produkce zpracováním různých potravin, jako jsou například sýry a čokolády. Výrobky této země zaplavují regály mnohých zemí a jsou známé po celém světě. Ve Švýcarsku se člověk domluví hned několika jazyky. Například Němčina, Italština, Francouzština a Rétorománština jsou zde zcela běžnými jazyky.

Neznámější turistickou oblastí Švýcarska patří samozřejmě Alpy. Tato oblast byla zpočátku určena pouze pro bohatou klientelu, ale v druhé polovině 20. století se stala dostupnou záležitostí pro všechny obyvatele naší planety. Dnes sem jezdí každoročně tisícovky turistů z celého světa, což ekonomice země velice pomáhá. Nejnavštěvovanější jsou Švýcarské Alpy, Arosa, Davos, Bernské Alpy, Zermatt, Matterhorn, ale také jezera, jako například Bodamské, Curyšské, Lucernské, Luganské, Ženevské a další. Velkou návštěvnost zaznamenává také francouzská část, italská část nebo německá část. Každý návštěvník země by si měl dát tradiční švýcarské jídlo, jako například fondue ze sýra, Raclette nebo Rösti. V této zemi si na své přijdou rozhodně milovníci přírody, sportu, adrenalinu, dobrého jídlo, romantiky, odpočinku i zábavy.

Velice krásným městem, ve kterém to žije v jakémkoli ročním období, je Curych. Je to největší město Švýcarska, ale ne hlavní. V tomto překrásném městě žije asi 370 tisíc obyvatel. Romantika překrásného Curychu je podtržena dokonalým Curyšským jezerem. Je to nejen dokonalé místo pro romantickou dovolenou, ale také je to hospodářské a kulturní středisko této země. Curych se může pyšnit také velice kvalitními školami, které mají velmi vysokou úroveň a jezdí sem studovat mnoho lidí z celého světa. Curych je právem považováno za nejkrásnější město země a je neustále umisťováno na předních příčkách žebříčků měst, jež vedou kvalitní život.

Město se pyšní mnohými zajímavostmi, které nadchnou jistě každého z návštěvníků. Například řeka Limmat. Ta protéká městem a dělí jej na dvě překrásné části. Ve městě je spousta malých domáckých barů, restaurací, kin a hudebních klubů, kde to neustále žije. Lidé zde mohou obdivovat kulturu a zvyky zdejších lidí, jež jsou velice milý a pohostinní. Město má velice zajímavou historii, které vzkvétala zejména od 17. století. S příchodem 19. století zde začaly vzkvétat železnice a návštěvníci se mohou také pokochat starými lokomotivami a jinými krásnými pamětihodnostmi města. Dnes je Curych znám svými průmyslovými oblastmi, které neustále vzkvétají.

Za návštěvu v tomto městě stojí zejména překrásné kostely, které jsou většinou protestantské. Jedním z nejkrásnějších z nich je St. Peterskirche, který je nositelem největšího ciferníku v Evropě. Samozřejmě i mnoho dalších kostelů se v tomto městě vyznačuje velice krásnými prvky a dokonalou historií. Dále by si člověk neměl nechat ujít návštěvu Starého města, kterému se běžně říká City. Je to jedno z nejstarších osídlených částí země. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout zbytky románského kostela s památníkem, jež jsou připomínkou obrany napadeného Curychu ženami. Staré město svým návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých kulturních vyžití, díky kterému si zde dovolenou užije naprosto každý. Pokud budete mít zájem, můžete si užít také návštěvy muzea nebo některého sportovního střediska. Určitě velkým zážitkem bude pro každého návštěva místního divadla, které je překrásné a kouzelné zároveň. Také po přírodní stránce je toto město opravdu dokonalé. Romantické lesy, jezera, řeky i hory jsou velice působivé a dodávají místu ten pravý šmrnc. Velice dobré je město také v oblasti vzdělání. Mají velice mnoho kvalitních univerzit, výzkumné instituty a další. V institutech země působí mnoho nositelů Nobelovy ceny.

Curych, stejně jako celé Švýcarsko je velice zajímavou oblastí pro strávení dokonalé dovolené. Člověk si zde užije zábavu i odpočinek. Rozhodně na toto místo bude vzpomínat úplně každý návštěvník země. Každý turista se zde může nechat ubytovat v luxusních hotelových komplexích, ve kterých se mu dostane veškerého luxusu, který člověk požaduje. Zájemci se ovšem mohou také nechat ubytovat v některém z malých domáckých hotýlků, ve kterém to žije domáckou a roztomilou atmosférou. Užít si dokonalé dovolené může každý člověk, kdykoli během celého roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Švýcarsko'
Tipy na jiné články