Černomorec

vydáno 17.04. 2013 • Bulharsko • zobrazeno 2103x

Malé městečko Černomorec se nachází na jižní straně Burgaského zálivu, 24 km jižně od Burgasu a 8 km severně od Sozopolu. Leží na poloostrově obklopeném Černým mořem. V tomto letovisku nenajdete žádné historické památky. Za posledními domy navazují pole a pastviny. Nicméně poloostrov, na kterém Černomorec leží, se pyšní opravdu krásnou přírodou. Skalnaté břehy Burganské zátoky oddělují letovisko od okolního života a dotváří tak poklidnou atmosféru Černomorce. Žije zde přibližně tři tisíce místních obyvatel, kteří vás zavedou do atmosféry typického bulharského rodinného prostředí. Poklidnou atmosféru dotváří také místní rybářský přístav. 

Letovisko není mezi turisty příliš známé, avšak je velmi příjemné a oblíbené. Převážnou část turistů tvoří Češi. A to nejen kvůli příjemnému prostředí, ale také díky příznivým cenám, na které tu narazíte. V mnoha restauracích se navíc setkáte s českými nápisy a jídelními lístky. K dispozici je zde mnoho restaurací a kaváren, které vám nabídnou opravdové speciality balkánské kuchyně. Všude kolem uvidíte usmívající se místní lidi, stánky se zeleninou a místními specialitami, obchůdky, tržiště, bary s diskotékovou i živou hudbou pro mladší i starší generace. Městečko se pyšní také několika udržovanými parky a zahradami. Díky okolním pastvinám a polím si budete připadat jako v nějaké české vesničce. 

Černomorec nabízí turistům čisté pláže, které jsou vhodné především pro rodiny s dětmi, a to díky jejich pozvolnému vstupu do moře. Poměrně často zde však můžete narazit na divoké a dlouhotrvající vlny. Pláže jsou zde k dispozici celkem čtyři, a to s pěkným výhledem na pohoří Strandžá. Městská pláž je spíše menší a relativně úzká, pokrytá jemný pískem a lemovaná z obou stran zálivy se skalnatými břehy. Ostatní pláže se nachází trochu dále od města. Na své si přijdou také vyznavači sportovních aktivit. Místní moře a pláže jsou rájem pro milovníky potápění, vodních i plážových sportů. Ke koupání můžete mimo jiné využít také skalnaté břehy Burganské zátoky, kde se Vám naskytne pohled na rozmanitý podmořský život, ale také možnost adrenalinových skoků do moře. 

Pokud si budete chtít pobyt v letovisku Černomorec zpestřit, můžete podniknout výlet do okolních měst. Nabízí se například nedaleké Sozopol, Burgas, Ravda, Pomorie, Slunečné Pobřeží, Nesebar, Primorsko, Lozenec, Kiten nebo Sredets. Letovisko Černomorec je výhodnou destinací především pro ty, kteří chtějí prožít svou dovolenou v tiché, přátelské destinaci, s levnějším ubytováním, ale bez přeplněných pláží a restaurací. Ubytování lze nalézt ve spoustě nově postavených penzionech a rodinných hotelech s poklidnou, přátelskou, rodinnou atmosférou. Transfer z letiště v Burgasu trvá přibližně 35 minut. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bulharsko'
Tipy na jiné články