Bez cestovního pojištění bychom zahraničí navštěvovat neměli

vydáno 25.09. 2020 • Tipy a rady • zobrazeno 1065x

Mít tak křišťálovou kouli, ve které bychom viděli nejen blízkou budoucnost. Jenže to je věc z kategorie mýtů a legend, bohužel, nikdo z nás přesně neví, co se stane třeba už v příštím okamžiku. Od toho, abychom byli uchráněni od špatných scénářů, je tu ale pojištění.

Majetkové, úrazové, životní, ale stejně tak i cestovní. To je vhodné nejen pro cesty po českých luzích a hájích, ale především pak tehdy, když se chystáme do zahraničí. Nejen do Německa či na Slovensko, ale také za exotikou a vůní opravdových dálek.

Pojistka na cesty a aktuální situace

Rok 2020 a koronavirus, nikdo netušil, co nás může potkat – bezesporu jde o nejčastěji skloňovaný termín ve všech druzích médií. Jak vlastně vypadá cestovní pojištění covid? Je vůbec možné si jej v nynější situaci ve světě vůbec sjednat? A podle čeho se orientovat, když nastanou na cestách nějaké potíže? To všechno jsou otázky, které si klade každý, kdo si zajistil dříve zahraniční dovolenou a rád by si odpočinul od starostí všedního dne na pláži nebo při horské túře.

Karanténa v zahraničí neplánovaně prodlouží dovolenou

Co dělat, když budeme muset v karanténě strávit určitou dobu a bude to znamenat nečekané zdržení při cestě z dovolené domů? Situaci je zapotřebí co nejdříve vyřešit s asistenční službou, která je k dispozici na příslušné infolince. Ta je k pojištění do zahraničí připravena nonstop, ozvat se tedy můžete i během podvečerních či nočních hodin.

Samotná pojistka se pro případ prodloužení pobytu z důvodu karantény automaticky prolonguje, ale nevztahuje se například na úhradu nákladů spojených s případným testováním na COVID 19. Je proto lepší se důkladně informovat na všechny varianty, které mohou nastat, ještě před samotnou cestou. A přemýšlet i o připojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články