Belek

vydáno 27.05. 2015 • Turecko • zobrazeno 1377x

Toto malé mladé moderní a rychle se rozvíjející letovisko Turecké riviéry leží mezi Antalyí a Alanyí ve středomořském pobřeží jižní části Turecka. Svým návštěvníkům nabízí romantické písečné duny, nekonečné mořské pláže s jemným pískem, vonné piniové háje, elegantní hotely pro náročné klienty, ale především sportovní vyžití. Je to především golf, který táhne turisty do tohoto malého městečka. Jeho malá rozloha zajišťuje klientům intimitu. Místní hotely a kluby jsou obklopeny rozsáhlými zahradami a upravenými parky a svým hostům nabízí skutečný luxus. Málokterý hotel má méně jak čtyři hvězdičky. Belek je proto místem především pro ty, kdo preferují luxus a pohodlí, milují golf a chtějí se trochu zviditelnit. Za to se musí připravit na vysoké ceny služeb. Ne nadarmo se Beleku přezdívá „Monte Carlo východu“. 

Co se týče koupání, podmínky jsou zde stejné jako v ostatních tureckých letoviscích. Moře je dost teplé a koupání v něm téměř vůbec neosvěží. Po nádherných dlouhých plážích však můžete podnikat romantické procházky. Další turistickou atrakcí je již zmiňované široké sportovní vyžití. Můžete absolvovat kurzy potápění u nádherných podmořských útesů, podniknout výlet limuzínou do nalezišť v nedaleko se nacházejících antických městech Perge nebo Side a prohlédnout si místní pozůstatky chrámů, amfiteátrů a starých domů, nebo se věnovat již zmiňovanému golfu. 

Golf je v Beleku velmi oblíbeným sportem. V podstatě se dá říci, že Belek je vyhledávaný převážně pro golfové turnaje, na které se každoročně sjíždí ti nejlepší golfisté světa. Najdete zde ta nejlepší a nejkrásnější golfová hřiště – National Golf Club Antalya, Gloria Golf Club, Tatgolf Belek International Golf Club, Nobilis Golf Club, Nick Faldo. 

V piniových hájích můžete najít mořské želvy, které se sem umístili kvůli kladení vajec. Na silnicích můžete často narazit na dopravní značku „pozor želvy“. Husté okolní hvozdy zase ocení ornitologové. Předností Beleku je navíc rychlý transfer z letiště, který Vám zabere přibližně čtyřicet minut. V blízkém okolí stojí kromě již zmiňovaných antických měst Perge a Side také Národní park Köprülü, kde můžete okusit na vlastní kůži divoký rafting nebo koupání ve stejnojmenné řece v místním kaňonu a kde Vás přímo okouzlí místní subtropická příroda. Navštívit můžete také nedaleké městečko Kadriye.

Belek je letovisko, které Vám zaručí prožití příjemných chvil bez davu lidí v okolí. Místní pláže jsou poloprázdné, také turistů v hotelích není mnoho. Moře, sportovní vyžití a místní památky jsou v tom správném poměru tak, aby se člověk zabavil, ale zároveň si i odpočinul.  Mnoho lidí sem jezdí převážně proto, aby byli mezi ostatními lidmi takzvaně viděni. Místním zhýčkaným klientům je Belek schopný splnit téměř vše, po čem zatouží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Turecko'
Tipy na jiné články