Poblíž Budvy, oficiálního centra Budvanské riviéry, leží malé město Bečići. Nejedná se však o vyloženě historické město, tak jako je Budva. Tento nedostatek ale dostatečně vyvažují krásy tamního pobřeží. Už od začátků moderního přímořského turistického ruchu je tato oblast vysoce oceňována, ve třicátých letech 20. století byla nejproslulejší pláž v Bečići dokonce vyhlášena nejkrásnější pláží jadranského pobřeží. Poněkud úsměvně bylo toto vítězství podtrženo v roce 1936 na pařížském turistickém veletrhu. Písek dovezený zástupci města Bečići na veletrh vyhrál po důkladném testování hlavní cenu.
Nejen tato akce však proslavila Bečići. V nedávné minulosti, tedy v době existence východního bloku, bylo toto místo hojně vyhledáváno nejdůležitějšími politiky, kteří se zde rozhodli postavit svá přepychová rekreační sídla. Vlastnit chatu, nebo ještě lépe vilu, na Bečićském pobřeží bylo prestižní záležitostí a znamenalo úspěch a vysoké politické postavení. Dovolená zde, se tedy stala opravdovým pojmem ve světě turistického ruchu. Popularitu Bečići využívali před rokem 1989 také Češi a Slováci, jelikož jeden zdejší hotel byl ve správě ROH.
V dnešní době je jedním z uznávaných ocenění, podobných ceně z Paříže, modrá vlajka. V Bečići byla udělena hned několika místům. Kupodivu tato místa neleží mimo civilizaci, jak by se dalo předpokládat, ale nachází se přímo na hlavní Bečićské pláži. Jde třeba o pláže Černohorská královna a Sveti Toma. Modrá vlajka zaručuje potenciálním rekreantům mnohé přednosti zdejšího pobřeží a její získání není bezvýznamným aktem, ale potvrzením kvality. Na Bečići není tedy nutno pohlížet s obavami jako na oblast vyhlášených komunistických rekreací u moře. Ačkoliv mnoho objektů vzniklo právě s těmito úmysly, nejedná se ale o žádné Nové Mlýny nebo Lipno.
Podél písčité pláže, dlouhé téměř dva kilometry, se rozkládá vlastní zastavěná plocha města. Hlavní hotelové komplexy poskytující svým návštěvníkům širokou paletu všech myslitelných služeb se nachází právě mezi touto pláží a jadranskou magistrálou, stejně tak jako většina barů, kaváren a restaurací.
V případě, že nepatříte mezi vyznavače vodních sportů a toužíte především po klidně strávené dovolené, raději se vyhněte západní části Bečićské pláže. Ta se totiž stala rušným zázemím právě pro tyto sportovce, především vodní lyžaře, kde oblíbenost vodního lyžování stále roste. Mezi městy Bečići a Budva se táhne čtyři kilometry dlouhá promenáda, kterou se můžete projít pěšky, nebo v hlavní turistické sezóně využít vláčku, který pravidelně po této trase jezdí.
Avšak nejen plážový život je součástí dovolenkového života v Bečići, ale neoddělitelně k němu patří také klasické výlety. Nejbližším takovým místem je letovisko Sveti Stefan, které nejdete na malém skalnatém poloostrově. V minulosti to byla čistě rybářská vesnice, kterou v 15. století založil šlechtický rod Paštrovićů. Zajímavostí bylo využití této vesnice jako bezpečné skrýše pro jejich rod v dobách ohrožení. Každá rodina zde měla vlastní dům a v něm připravené veškeré nezbytné zásoby pro případ nebezpečí . Význam města Sveti Stefan začal v polovině 20. století klesat a tak byla tato původní rybářská osada přestavěna na opravdu luxusní ubytovací komplex, jakým bezpochyby zůstává dodnes. Turisté, kteří zde nejsou ubytovaní musí platit vstupné při příchodu na poloostrov. Snad proto je právě Sveti Stefan vyhledávaným místem pobytu mnohých celebrit a dalších vlivných osobností, které přitahuje zejména absolutní soukromí nabízené zdejšími apartmány. Pobyt zde často vypadá tak, že si člověk pronajme celý dům se zahradou a mnohdy i se soukromým vstupem do moře.